Još jedna radionica u sklopu projekta „Mali istraživači“

Je li čaša puna ili prazna? Uvijek je puna – ako nije ispunjena vodom, onda je ispunjena zrakom. Upravo su o ovoj temi učenice 2.f razreda Gimnazije Josipa Slavenskog Čakovec, Nina Dobša, Brigita Novak, Marija Rešetar, Mirna Rodić, Lea Šarić i Hana Tisaj, zajedno s profesoricom Melitom Sambolek u ponedjeljak, 6. lipnja 2016. godine, održale radionicu za djecu prvog razreda u Romskom obiteljskom centru udruge "Sfera" u Kuršancu. Ova je radionica samo jedna u nizu radionica fizikalnog projekta „Mali istraživači“ za koji već nekoliko godina sredstva osigurava donacija EKO MEĐIMURJA d.d., a namijenjena je djeci vrtićkog uzrasta i djeci nižih razreda osnovne škole.

Djeca su podijeljena u manje grupe te su ribice, bubamare, mačići, slonići i žaruljice veselo krenuli na posao. Naučili su kako koristiti štrcaljke i kapaljke te kako u slamčici zadržati vodu i prenijeti je iz jedne posude u drugu. Bili su iznenađeni činjenicom da je moguće preokrenuti čašu, a da u njoj ostane voda. Pokazali smo im što su vakuum vješalice i čarobna boca s rupama iz koje ne curi voda te izveli još niz zanimljivih pokusa koje su vrlo uspješno samostalno izvodili. I za sretan kraj, naučili smo ih kako je moguće probosti balon štapićem tako da ne pukne te, naravno, podijelili bombone za dobro odrađen posao.

Nisu samo djeca ta koja su otišla kući s osmijehom na licu, već i gimnazijalke koje su stekle jedno prekrasno iskustvo.

Brigita Novak, 2.f

objavio: Martina Mavrek   datum: 7. 6. 2016.