Nagrada Zdenko Barbarić dodijeljena najkreativnijim gimnazijalcima

Dvanaestu godinu zaredom Gimnazija Josipa Slavenskog Čakovec nagradila je svoje kreativne učenike za rad i zalaganje u izvannastavnim aktivnostima Nagradom Zdenko Barbarić koju su utemeljili bivši učenici škole, danas poslovni ljudi, u sjećanje na svog preminulog kolegu. Zdenko Barbarić bio je jedan od osnivača gimnazijskog školskog lista, Čagija, istaknuo se literarnim i novinarskim stvaralaštvom i njemu u sjećanje nagrada se dodjeljuje darovitim maturantima za kreativno stvaralaštvo na raznim poljima.

Ovogodišnji dobitnici nagrade su Jakov Skok (4.d) za postignuća u literarnom i likovnom izražavanju i uspjesima na natjecanjima iz hrvatskog jezika kroz sve četiri godine obrazovanja, Paula Štefić (4.d) koja se istakla kao voditeljica, recitatorica i glazbenica, Ivan Srnec (4.f) za uspjehe u sportu i glazbi, Stjepan Požgaj (4.f) koji se istaknuo na glazbenim nastupima i na natjecanjima iz informatike, Ana Horvat (4.e) nagrađena je za svoje literarno stvaralaštvo, volonterski rad i uspjehe na natjecanjima iz stranih jezika, Iva Ružić (4.e) koja je kao novinarka sudjelovala u stvaranju Čagija, istaknula se volonterskim radom i snimala animirane filmove i Ana Zrna (4.b) koja je nagrađena za dramsko stvaralaštvo.

objavio: Martina Mavrek   datum: 23. 6. 2016.