Zasjali u Gradskoj kavani

Tko su bile zvijezde večeri 17. studenog 2016. u Gradskoj kavani? Polaznici umjetničke radionice Zoon poetikon pod vodstvom profesora Ivana Pranjića koji su pripremili raznolik program za goste.

Glazbena skupina Boemikon koju čine Lovro Sabol, Rafael Goričanec, Borna Fučec i Jurica Horvat odsvirala je obrade pjesama Ja ljubim, Demons, Faded i Hallelujah uz vokalnu izvedbu Marije Rešetar, Lee Šarić, Evelyn Pavlic i Anje Posavec. Predstave proglašene najboljima na prošlogodišnjem županijskom Lidranu, "A gdje smo sad" prema autorskom tekstu Nine Bočkaj (3.d) i Antonije Mrla (3.f) i "Vijetnam" prema dramatizaciji profesora Ivana Pranjića ponovno su oživjele na pozornici, a u skladu s ugođajem kavane bili su kostimi Marina Bogdanića i Tonke Novoselc, učenika 4.d razreda, koji su čitali ulomke tekstova Ferenca Črnka iz knjige Sigetski boj u hrvatskoj epici. Njihovi kolege iz razreda pročitali su i par lirskih tekstova, a sve je na kraju dočekao glasan pljesak koji je poslužio kao motivacija za mnoge nove projekte koje bi radionica mogla započeti.

objavio: Martina Mavrek   datum: 21. 11. 2016.

« Lipanj 2017 »

20.06.2017. 12:51
CARNet donirao sustav za praćenje kakvoće zraka Tehničkoj školi u Sisku
Tijekom dana mnogi od nas većinu vremena provode u zatvorenom prostoru – kod kuće, na poslu ili u školi. Kakvoća zraka koji udišemo u zatvorenom prostoru ima izravan utjecaj na naše zdravlje, a loša kakvoća zraka u zatvorenom prostoru može štetiti osjetljivim skupinama stanovništva u koje spadaju i djeca.

20.06.2017. 11:02
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet priprema provedbu postupka javne nabave za „Nabavu opreme za regionalne obrazovne centre u okviru projekta “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)” i „Nabavu visokodostupnog sustava za pohranu i analizu strukturiranih i nestrukturiranih podataka u okviru projekta “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)”.