Projekt STEM zasladio našu školu

U subotu, 19. studenog, održana je prva radionica u sklopu projekta STEM. Učenici prvih, drugih i trećih razreda, podijeljeni u grupe, izvodili su pokuse na temu Šećeri u živom svijetu. Učenici su se zabavljali, ali i učili uz pokuse zanimljivih imena koji svaku glavicu pretvore u radoznalu. Neki od pokusa su: Dokaži koliko si sladak, Polagano i na duge staze, Blago onom tko te ima, Tko se nije skrio, magarac je bio, Ima li me ili me nema, Jer ja mijenjam sve, Skriveni šećeri...

Glavni organizatori projekta STEM profesori su biologije i kemije, a cilj je promovirati prirodoslovne znanosti i poticati učenike da znanjima iz tih područja „zaslade“ život.

Ako da ste propustili prvu radionicu slatko spavajući kod kuće, nikako nemojte propustiti drugu u subotu, 10. prosinca, jer sada je vrijeme da započnete svoju karijeru mladog znanstvenika!

Prijaviti se možete na službenoj web-stranici škole od sljedećeg tjedna.

Tamara Mitić, 4.g

objavio: Gabrijela Detelj   datum: 21. 11. 2016.

« Lipanj 2017 »

20.06.2017. 12:51
CARNet donirao sustav za praćenje kakvoće zraka Tehničkoj školi u Sisku
Tijekom dana mnogi od nas većinu vremena provode u zatvorenom prostoru – kod kuće, na poslu ili u školi. Kakvoća zraka koji udišemo u zatvorenom prostoru ima izravan utjecaj na naše zdravlje, a loša kakvoća zraka u zatvorenom prostoru može štetiti osjetljivim skupinama stanovništva u koje spadaju i djeca.

20.06.2017. 11:02
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet priprema provedbu postupka javne nabave za „Nabavu opreme za regionalne obrazovne centre u okviru projekta “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)” i „Nabavu visokodostupnog sustava za pohranu i analizu strukturiranih i nestrukturiranih podataka u okviru projekta “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)”.