Planska igra "Lokalna samouprava" Zaklade Friedrich Ebert

Važnost socijalnog angažmana mladih neprocjenjiva je. Kako bi još više naučili i pridonijeli zajednici, naši gimnazijalci i učenici Srednje škole Čakovec uključili su se u projekt ZakladeFriedrich Ebert koja podučava mlade o djelokrugu i važnosti lokalne samouprave kao nivoa vlasti bitnoga za manje sredine kao što je i naš Čakovec.

Na dvjema radionicama održanima u ponedjeljak i utorak, učenici su učili o najosnovnijim obilježjima rada lokalne samouprave. Mladim vijećnicima formiranima u stranke pridružili su se gradski vijećnici i pomogli im osmisliti pitanja i prijedloge za simuliranu sjednicu Gradskog vijeća koja se održala u srijedu s početkom u 13 sati. Puni elana, svi su se uključili u raspravu, a dogradonačelnici i predsjednik Gradskog vijeća na sve moguće načine trudili su se upriličiti stvarni doživljaj sjednice.

Projekti poput ovih uvelike pridonose uključivanju mladih u rad lokalne samouprave što je veoma bitno jer kako se kaže: „Na mladima svijet ostaje“. Nadamo se da je ovo samo još jedan od mnogih projekata.

Barbara Tišlarić, 4.g

objavio: Gabrijela Detelj   datum: 10. 12. 2016.

« Kolovoz 2017 »

02.08.2017. 12:50
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet priprema provedbu postupka javne nabave za „Nabavu visokodostupnog sustava za upravljanje API pozivima u pilot projektu “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)”.

10.07.2017. 13:05
Ministrica Divjak dala podršku projektu e-Škole
Zahvaljujući pilot projektu „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“, 151 škola će od jeseni biti spremna za primjenu modernijeg poučavanja koje će obilovati novim sadržajima i mogućnostima, rečeno je danas na predstavljanju dosadašnjih rezultata ovog projekta kojeg provodi Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet.