Gimnazijalke sudjelovale na panel-diskusiji u Svetom Martinu na Muri

U Svetom Martinu na Muri u petak, 17. ožujka 2017. godine, održana je panel-diskusija pod nazivom "Uključenost žena u politički život Republike Hrvatske", a na panelu su sudjelovale i naše gimnazijalke, učenice 4. razreda u sklopu predmeta Politika i gospodarstvo.

Raspravljalo se o tome kako se žene, bez obzira na političku orijentaciju, trebaju međusobno podržavati te boriti protiv spolne diskriminacije u hrvatskoj politici, a istaknuta je i važnost informiranja mladih o ovakvim temama i njihovo uključenje u slične rasprave jer su upravo oni ti koji će ubuduće donositi promjene na političku scenu.

Ovu panel-diskusiju organizirala je Zajednica hrvatskih županija u suradnji s Međimurskom županijom, a sudjelovale su bivša predsjednica Vlade Jadranka Kosor, zamjenica zagrebačkog gradonačelnika Vesna Kusin, zamjenica gradonačelnika Labina Eni Modrušan, predsjednica Povjerenstva za ravnopravnost spolova Krapinsko-zagorske županije Tajana Broz i zamjenica međimurskog župana Sandra Herman.

Naše su se maturantice na kraju složile s glavnim zaključkom rasprave, a to je da bi u bliskoj budućnosti zastupljenost žena u politici trebala biti veća nego što je danas.

Lucija Naranđa, 4.d

objavio: Gabrijela Detelj   datum: 18. 3. 2017.

Prijavite se na novu STEM avanturu 24. veljače 2018.

Više informacija

PRIJAVI SE!

« Veljača 2018 »

23.02.2018. 14:08
.hr domena slavi 25 godina postojanja
CARNET je danas obilježio 25 godina otkako je Hrvatska dobila svoju nacionalnu domenu te tako postala priznata i u globalnom internetskom prostoru.

13.02.2018. 16:47
Potpredsjednik Europske komisije posjetio OŠ Izidora Kršnjavoga
Potpredsjednik Europske komisije, Andrus Ansip koji danas boravi u službenom posjetu Republici Hrvatskoj, obišao je zajedno s predsjednicom Republike Hrvatske, Kolindom Grabar-Kitarović te ravnateljem CARNET-a, Goranom Kezunovićem zagrebačku Osnovnu školu Izidora Kršnjavoga, jednu od 151 škole koja je uključena u provedbu pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.