Nova radionica Filozofskog cafea

Željni promjena?

Ovaj put nije bila riječ o obilježavanju Svjetskog dana filozofije, već je zbog velikog interesa učenika, a i profesora, u našoj školi ponovno održana radionica Filozofskog cafea.

Priliku za sudjelovanje, osim maturanata, dobili su i učenici trećih razreda što je Filozofski cafe odvelo na neku drugu razinu, a i u drugi, veći prostor, tzv.  „staru knjižnicu“.

Iako je odabrana tema glasila: „Odlazak mladih iz Hrvatske: uzroci i posljedice“, rasprava je poprimila širi kontekst. Učenici su iskreno i bez ustručavanja iznosili svoja mišljenja, a unatoč tome što su ona bila različita, pa čak i u potpunosti suprotna, međusobnog poštovanja nije nedostajalo, kao ni smijeha. O tome koliko ovakve teme potiču učenike na razmišljanje, svjedoče i rasprave koje su se nastavile i nakon same radionice.

Učenici su odlučno izrazili želju za promjenama. Želimo im svu sreću u tome!

Mihaela Orehovec 4.c

objavio: Gabrijela Detelj   datum: 28. 3. 2017.

« Kolovoz 2017 »

02.08.2017. 12:50
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet priprema provedbu postupka javne nabave za „Nabavu visokodostupnog sustava za upravljanje API pozivima u pilot projektu “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)”.

10.07.2017. 13:05
Ministrica Divjak dala podršku projektu e-Škole
Zahvaljujući pilot projektu „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“, 151 škola će od jeseni biti spremna za primjenu modernijeg poučavanja koje će obilovati novim sadržajima i mogućnostima, rečeno je danas na predstavljanju dosadašnjih rezultata ovog projekta kojeg provodi Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet.