Ivan i Stjepan sudjelovali na „Novigradskom proljeću“

Dvojica naših učenika prvog razreda, Stjepan Petković i Ivan Munđar, od 1. do 8. travnja sudjelovali su u Školi stvaralaštva „Novigradsko proljeće“. Škola je to za darovite učenike koji se bave različitim jezično-umjetničkim aktivnostima. Naši su gimnazijalci bili pozvani na sudjelovanje u radionicama Škole stvaralaštva i ovo je za njih bila prava prilika da usavrše svoja znanja.

Boraveći tjedan dana u Novigradu, prisustvovali su radionicama vezanima uz ovogodišnju temu „Muzej muza“. Cilj svake radionice jest poticanje kreativnosti te stjecanje različitih praktičnih i socijalnih vještina.

Stjepan sudjeluje u Školi stvaralaštva već četvrtu godinu zaredom. Sudjelovao je u radu videodokumentarne i scenske radionice. Naučio je mnogo novih, zanimljivih i poučnih stvari koje neprekidno primjenjuje i usavršava i u radu naše škole, Dječjeg gradskog kazališta, kao i raznih udruga. Ivanu je ovo treća godina na Novigradskom proljeću te nam je ispričao kako mu je njegova radionica omogućila da spoji sliku i riječ: „Postoje različite radionice, a ona na kojoj sam ja sudjelovao bila je radionica slikovnice.  Uz zabavnu i uvijek veselu voditeljicu Sonju Ivić, uspio sam steći brojna nova iskustva te unaprijediti svoj talent za stvaranjem slika i pisanjem tekstova.“

Stjepan nam je ispričao kako je jako zadovoljan radom i komunikacijom sa svojim voditeljem Marijom Kovačem, profesionalnim glumcem i režiserom.

„On je kreativna i zabavna osoba te nas sve potiče na međusobnu suradnju, a svoje znanje s lakoćom prenosi na nas. Da se njegov trud zaista isplatio, nastojali smo prikazati na završnoj svečanosti gdje smo kao skupina izveli predstavu o nastanku drevnih grčkih Muza.“

I Ivan i Stjepan slažu se da su tijekom radionica mnogo toga naučili, ali i upoznali puno novih, a i susreli nekoliko starih prijatelja. Duboko se nadaju da će imati čast sudjelovati u Školi stvaralaštva i sljedeće godine.

Dora Balent i Stjepan Petković, 1.d

Ivan Munđar, 1.a

objavio: Gabrijela Detelj   datum: 10. 4. 2017.

Prijavite se na Klokan bez granica do 10. veljače 2018. Natjecanje će se održati 22. ožujka 2018. u 12:30 sati.

PRIJAVE

« Siječanj 2018 »

22.01.2018. 10:40
Novo CARNET-ovo natjecanje: „Lektira na pozornici robotskog kazališta“
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET pokreće novo natjecanje pod nazivom „Lektira na pozornici robotskog kazališta“ namijenjeno svim osnovnim i srednjim školama u Republici Hrvatskoj.

19.01.2018. 10:22
Webinar: Going Mobile - promjena termina održavanja webinara
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET u suradnji s HUPE i TESOL EVO ICT4ELT organizira webinar pod nazivom „Going mobile“. Zbog spriječenosti predavača, webinar koji se trebao održati u utorak, 23. siječnja bit će održan u nedjelju, 21. siječnja 2018. godine od 15 do 16 sati, a vodit će ga profesor Jose Antonio da Silva i profesorica Marijana Smolčec.