Ivan i Stjepan sudjelovali na „Novigradskom proljeću“

Dvojica naših učenika prvog razreda, Stjepan Petković i Ivan Munđar, od 1. do 8. travnja sudjelovali su u Školi stvaralaštva „Novigradsko proljeće“. Škola je to za darovite učenike koji se bave različitim jezično-umjetničkim aktivnostima. Naši su gimnazijalci bili pozvani na sudjelovanje u radionicama Škole stvaralaštva i ovo je za njih bila prava prilika da usavrše svoja znanja.

Boraveći tjedan dana u Novigradu, prisustvovali su radionicama vezanima uz ovogodišnju temu „Muzej muza“. Cilj svake radionice jest poticanje kreativnosti te stjecanje različitih praktičnih i socijalnih vještina.

Stjepan sudjeluje u Školi stvaralaštva već četvrtu godinu zaredom. Sudjelovao je u radu videodokumentarne i scenske radionice. Naučio je mnogo novih, zanimljivih i poučnih stvari koje neprekidno primjenjuje i usavršava i u radu naše škole, Dječjeg gradskog kazališta, kao i raznih udruga. Ivanu je ovo treća godina na Novigradskom proljeću te nam je ispričao kako mu je njegova radionica omogućila da spoji sliku i riječ: „Postoje različite radionice, a ona na kojoj sam ja sudjelovao bila je radionica slikovnice.  Uz zabavnu i uvijek veselu voditeljicu Sonju Ivić, uspio sam steći brojna nova iskustva te unaprijediti svoj talent za stvaranjem slika i pisanjem tekstova.“

Stjepan nam je ispričao kako je jako zadovoljan radom i komunikacijom sa svojim voditeljem Marijom Kovačem, profesionalnim glumcem i režiserom.

„On je kreativna i zabavna osoba te nas sve potiče na međusobnu suradnju, a svoje znanje s lakoćom prenosi na nas. Da se njegov trud zaista isplatio, nastojali smo prikazati na završnoj svečanosti gdje smo kao skupina izveli predstavu o nastanku drevnih grčkih Muza.“

I Ivan i Stjepan slažu se da su tijekom radionica mnogo toga naučili, ali i upoznali puno novih, a i susreli nekoliko starih prijatelja. Duboko se nadaju da će imati čast sudjelovati u Školi stvaralaštva i sljedeće godine.

Dora Balent i Stjepan Petković, 1.d

Ivan Munđar, 1.a

objavio: Gabrijela Detelj   datum: 10. 4. 2017.

« Travanj 2018 »

20.04.2018. 13:17
Objavljen Priručnik za primjenu i izradu e-Škole scenarija poučavanja
Osposobljavanje nastavnika i sustavna edukacija za korištenje tehnologije u obrazovanju jedan je od najvažnijih zadataka pilot projekta "e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola" kojeg provodi Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET.

18.04.2018. 13:36
CARNET uživo prenosi predavanje o medijskoj pismenosti i lažnim vijestima
Predavanje i radionicu pod nazivom “Zašto je važna (novo)medijska pismenost: primjer lažnih vijesti”, koja se u četvrtak, 19. travnja 2018. godine, od 11 sati i 25 minuta održava u Osijeku, može se uživo pratiti na CARNET-ovoj platformi Meduza.