Usavršavanje srednjoškolaca u govornoj izvrsnosti

Naša škola imala je čast 6. i 7. travnja ugostiti 1. školsku govornicu.

Školska govornica dvodnevni je stručni trening unaprjeđenja govorničkoga umijeća, a održana je pod vodstvom govornih trenera: Ines Carović, Davora Stankovića, Karle Zvonar i Tene Žganec. Tijekom dva dana polaznici su imali priliku naučiti mnogo novoga, upoznati se s govorničkim figurama i bontonom te modalnim izrazima koje bismo trebali koristiti tijekom sporazumijevanja. Treneri su, slušajući polaznike, ispravljali mane i savjetovali im što trebaju promijeniti u načinu izlaganja. Koristili su se i neverbalnim znakovima, ali i vježbama za glas i izgovor.

Cilj govornice bio je naučiti kako dobro prezentirati i održati govor ispred publike sa što manje poteškoća, a da nas pri tome ne zaskoči trema. Kako bi pokazali i primijenili znanje koje su stekli, polaznici su sami odabrali teme o kojima su održali govor u trajanju do 3 minute. Zadatak je bio držati se svoje kompozicije te biti što aktualniji u izboru teme i što uvjerljiviji u njezinu predstavljanju. Svi polaznici uspješno su izvršili zadatak, a nekoliko njih, koji su se izdvojili svojim radom, održali su govor na završnoj Govornijadi. Najbolja je bila Lucija Marčec, učenica 4. razreda, koja je govorila o subjektivnom ocjenjivanju eseja državne mature čime je zaslužila govorničku medalju. Bravo, Lucija!

Andreja Matjačić i Dora Balent, 1.d

objavio: Gabrijela Detelj   datum: 12. 4. 2017.

Prijavite se na Klokan bez granica do 10. veljače 2018. Natjecanje će se održati 22. ožujka 2018. u 12:30 sati.

PRIJAVE

« Siječanj 2018 »

22.01.2018. 10:40
Novo CARNET-ovo natjecanje: „Lektira na pozornici robotskog kazališta“
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET pokreće novo natjecanje pod nazivom „Lektira na pozornici robotskog kazališta“ namijenjeno svim osnovnim i srednjim školama u Republici Hrvatskoj.

19.01.2018. 10:22
Webinar: Going Mobile - promjena termina održavanja webinara
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET u suradnji s HUPE i TESOL EVO ICT4ELT organizira webinar pod nazivom „Going mobile“. Zbog spriječenosti predavača, webinar koji se trebao održati u utorak, 23. siječnja bit će održan u nedjelju, 21. siječnja 2018. godine od 15 do 16 sati, a vodit će ga profesor Jose Antonio da Silva i profesorica Marijana Smolčec.