Usavršavanje srednjoškolaca u govornoj izvrsnosti

Naša škola imala je čast 6. i 7. travnja ugostiti 1. školsku govornicu.

Školska govornica dvodnevni je stručni trening unaprjeđenja govorničkoga umijeća, a održana je pod vodstvom govornih trenera: Ines Carović, Davora Stankovića, Karle Zvonar i Tene Žganec. Tijekom dva dana polaznici su imali priliku naučiti mnogo novoga, upoznati se s govorničkim figurama i bontonom te modalnim izrazima koje bismo trebali koristiti tijekom sporazumijevanja. Treneri su, slušajući polaznike, ispravljali mane i savjetovali im što trebaju promijeniti u načinu izlaganja. Koristili su se i neverbalnim znakovima, ali i vježbama za glas i izgovor.

Cilj govornice bio je naučiti kako dobro prezentirati i održati govor ispred publike sa što manje poteškoća, a da nas pri tome ne zaskoči trema. Kako bi pokazali i primijenili znanje koje su stekli, polaznici su sami odabrali teme o kojima su održali govor u trajanju do 3 minute. Zadatak je bio držati se svoje kompozicije te biti što aktualniji u izboru teme i što uvjerljiviji u njezinu predstavljanju. Svi polaznici uspješno su izvršili zadatak, a nekoliko njih, koji su se izdvojili svojim radom, održali su govor na završnoj Govornijadi. Najbolja je bila Lucija Marčec, učenica 4. razreda, koja je govorila o subjektivnom ocjenjivanju eseja državne mature čime je zaslužila govorničku medalju. Bravo, Lucija!

Andreja Matjačić i Dora Balent, 1.d

objavio: Gabrijela Detelj   datum: 12. 4. 2017.

« Lipanj 2017 »

20.06.2017. 12:51
CARNet donirao sustav za praćenje kakvoće zraka Tehničkoj školi u Sisku
Tijekom dana mnogi od nas većinu vremena provode u zatvorenom prostoru – kod kuće, na poslu ili u školi. Kakvoća zraka koji udišemo u zatvorenom prostoru ima izravan utjecaj na naše zdravlje, a loša kakvoća zraka u zatvorenom prostoru može štetiti osjetljivim skupinama stanovništva u koje spadaju i djeca.

20.06.2017. 11:02
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet priprema provedbu postupka javne nabave za „Nabavu opreme za regionalne obrazovne centre u okviru projekta “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)” i „Nabavu visokodostupnog sustava za pohranu i analizu strukturiranih i nestrukturiranih podataka u okviru projekta “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)”.