Usavršavanje srednjoškolaca u govornoj izvrsnosti

Naša škola imala je čast 6. i 7. travnja ugostiti 1. školsku govornicu.

Školska govornica dvodnevni je stručni trening unaprjeđenja govorničkoga umijeća, a održana je pod vodstvom govornih trenera: Ines Carović, Davora Stankovića, Karle Zvonar i Tene Žganec. Tijekom dva dana polaznici su imali priliku naučiti mnogo novoga, upoznati se s govorničkim figurama i bontonom te modalnim izrazima koje bismo trebali koristiti tijekom sporazumijevanja. Treneri su, slušajući polaznike, ispravljali mane i savjetovali im što trebaju promijeniti u načinu izlaganja. Koristili su se i neverbalnim znakovima, ali i vježbama za glas i izgovor.

Cilj govornice bio je naučiti kako dobro prezentirati i održati govor ispred publike sa što manje poteškoća, a da nas pri tome ne zaskoči trema. Kako bi pokazali i primijenili znanje koje su stekli, polaznici su sami odabrali teme o kojima su održali govor u trajanju do 3 minute. Zadatak je bio držati se svoje kompozicije te biti što aktualniji u izboru teme i što uvjerljiviji u njezinu predstavljanju. Svi polaznici uspješno su izvršili zadatak, a nekoliko njih, koji su se izdvojili svojim radom, održali su govor na završnoj Govornijadi. Najbolja je bila Lucija Marčec, učenica 4. razreda, koja je govorila o subjektivnom ocjenjivanju eseja državne mature čime je zaslužila govorničku medalju. Bravo, Lucija!

Andreja Matjačić i Dora Balent, 1.d

objavio: Gabrijela Detelj   datum: 12. 4. 2017.

« Travanj 2018 »

20.04.2018. 13:17
Objavljen Priručnik za primjenu i izradu e-Škole scenarija poučavanja
Osposobljavanje nastavnika i sustavna edukacija za korištenje tehnologije u obrazovanju jedan je od najvažnijih zadataka pilot projekta "e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola" kojeg provodi Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET.

18.04.2018. 13:36
CARNET uživo prenosi predavanje o medijskoj pismenosti i lažnim vijestima
Predavanje i radionicu pod nazivom “Zašto je važna (novo)medijska pismenost: primjer lažnih vijesti”, koja se u četvrtak, 19. travnja 2018. godine, od 11 sati i 25 minuta održava u Osijeku, može se uživo pratiti na CARNET-ovoj platformi Meduza.