Gimnazijski „Dani otvorenih vrata“

Ove su se godine „Dani otvorenih vrata“ naše škole održavali dva dana, u petak, 5. svibnja, od 17 do 19 sati i u subotu, 6. svibnja, od 10 do 12 sati.

Tako su svi zainteresirani osmaši mogli razgledati prostor škole, upoznati profesore i učenike sudjelujući u raznim radionicama te uživati u pjesmama školskog zbora i gimnazijskoga benda Boemikon.

Sudionici novinarske grupe pripremili su kratak anketni listić kojim se nastojalo saznati koja se od radionica osmašima najviše svidjela, tko im je preporučio našu školu te koji im se smjer zasad najviše svidio. Odgovori su bili različiti. Najviše ih zanimaju opći i prirodoslovno-matematički smjer. Našu su im školu preporučili roditelji ili učitelji u njihovim školama. Kreativno osmišljene radionice privukle su pažnju budućih gimnazijalaca, stoga je bilo vrlo teško izabrati koja im se najviše svidjela.

Radionica biologije vrvjela je osmašima jer im je ovdje mikroskopima bio omogućen pogled na svijet inače oku nevidljiv. Isto tako, mogli su vidjeti životinje različitih vrsta, no najviše su ih zainteresirali ljudski fetusi koje je našoj školi poklonio Medicinski fakultet.

Mnogi  su zadrhtali kad su vidjeli da je učionica kemije sva zadimljena, no to je bila samo posljedica uspješnog pokusa koji su izveli učenici naše škole.

Na francusko-latinskoj radionici učenici su imali priliku upoznati nove riječi iz jezika koje dosad nisu učili i tako proširiti svoj vokabular.

Novinarska radionici pripremila je izložbu Čagija od kojih neki datiraju još iz vremena kada su naši profesori bili učenici.

Cijelo je vrijeme školom vladala odlična atmosfera koju je dodatno upotpunjavao naš školski zbor.

Sigurni smo da se nakon kratkog, ali dinamičnog i inspirativnog dvodnevnog druženja s osmašima, budućim gimnazijalcima, vidimo već najesen!

Glorija Srpak, 3.b

objavio: Gabrijela Brljak   datum: 7. 5. 2017.