Projekt „Croatica za djecu i mlade“

U petak, 26. svibnja, u našoj je školi predavanje održala prof. dr. sc. Anđela Frančić s Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu u okviru projekta Croatica za djecu i mlade

Na predavanju su bili učenici koji su ove školske godine sudjelovali na Natjecanju iz hrvatskog jezika i svi profesori hrvatskog jezika. Prof. dr. sc. Anđela Frančić u prvom je dijelu predavanja na zanimljiv način učenicima približila povijest hrvatskog jezika do 16. stoljeća, a nakon toga je održala radionicu o kraticama i pokratama u našem jeziku. Učenici su dobili radne listiće koje su rješavali i komentirali zajedno s predavačicom.

Bilo je dinamično i zanimljivo, a na kraju su svi na poklon dobili vrijednu knjigu Pregled povijesti, gramatike i pravopisa hrvatskoga jezika.

Tina Čatlaić, 2.b

objavio: Gabrijela Detelj   datum: 27. 5. 2017.

« Lipanj 2017 »

20.06.2017. 12:51
CARNet donirao sustav za praćenje kakvoće zraka Tehničkoj školi u Sisku
Tijekom dana mnogi od nas većinu vremena provode u zatvorenom prostoru – kod kuće, na poslu ili u školi. Kakvoća zraka koji udišemo u zatvorenom prostoru ima izravan utjecaj na naše zdravlje, a loša kakvoća zraka u zatvorenom prostoru može štetiti osjetljivim skupinama stanovništva u koje spadaju i djeca.

20.06.2017. 11:02
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet priprema provedbu postupka javne nabave za „Nabavu opreme za regionalne obrazovne centre u okviru projekta “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)” i „Nabavu visokodostupnog sustava za pohranu i analizu strukturiranih i nestrukturiranih podataka u okviru projekta “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)”.