Insula u Gimnaziji

Biblioteka Insula već duži niz godina okuplja kvalitetne međimurske pisce i, uz financijsku pomoć Grada Čakovca, objavljuje njihova djela.

U prigodi obilježavanja Mjeseca hrvatske knjige, 26. listopada 2017. godine u našoj je Gimnaziji održano predstavljanje knjiga izdanih u novom kolu kojem su prisustvovali učenici drugih razreda.

Ovogodišnji autori Petar Despinić, Emilija Kovač i Ladislav Radek predstavili su nam svoja djela. Na samom početku obratio nam se urednik Biblioteke Insula i naš knjižničar profesor Miroslav Gakić koji nas je upoznao s autorima i dosadašnjim opusom Biblioteke.

Umirovljeni profesor hrvatskog jezika i povijesti umjetnosti, Petar Despinić, interpretativno nam je pročitao nekoliko pjesama iz svojih zbirki, kao i pjesme iz nove zbirke nazvane Tercine i pjesme ine.

Iz nove knjige Slike: na dah Emilije Kovač, znanstvenice i profesorice hrvatskog jezika iz Graditeljske škole Čakovec, pjesme je pročitala Rea Preksavec, učenica Graditeljske škole Čakovec, a scenskim je nastupom pojedine dijelove dočarala Ena Jagec, također učenica Graditeljske škole.

Za kraj smo poslušali nekoliko radekizama iz nove zbirke Utihnula jeka Ladislava Radeka, odnosno nekoliko kraćih humorističkih i satiričkih pjesama na standardom jeziku i kajkavskom narječju među kojima je, kako sam autor ističe, najviše epigrama i aforizama.

Autori su rekli ponešto o tematici svojih djela te nastojali osvijestiti važnosti očuvanja književnih djela vlastitog kraja, a na organizaciji ovog predstavljanja možemo zahvaliti profesorima stručnog vijeća hrvatskog jezika te glazbene i likovne umjetnosti.

Dora Balent, 2.d

objavio: Gabrijela Detelj   datum: 28. 10. 2017.

Pozivamo vas na posljednje ovogodišnje STEM druženje i to na terenskoj nastavi u Ljubljani.

Više informacija

PRIJAVE

« Svibanj 2018 »

22.05.2018. 15:35
CARNET na Znanstvenom pikniku 2018.
Sedmi po redu Znanstveni piknik održat će se od 25. do 27. svibnja 2018. godine na jezeru Jarun (Otok Univerzijade) u Zagrebu, pod visokim pokroviteljstvom Ureda Predsjednice Republike Hrvatske, Ministarstva znanosti i obrazovanja te Grada Zagreba.

21.05.2018. 13:46
Scientix webinar: „An introduction to Scientix and eTwinning“
U sklopu Scientix 3 projekta u utorak, 22. svibnja 2018. godine, u 18.00 sati održat će se webinar pod nazivom „An introduction to Scientix and eTwinning“.