Svjetski dan filozofije uz Filozofski café

Četvrtak, 16. studenog, bio je rezerviran za Filozofski café koji se već peti put održava u našoj školi. Oblik je to razgovora u kojem više grupa raspravlja o pojedinoj temi te istu oplemenjuje vlastitim iskustvom i mišljenjem ispijajući kavu, što doprinosi ugodnoj i opuštenoj atmosferi.

Susret je predvodila profesorica Barbara Markač-Despinić, a okupio se velik broj učenika 4. razreda kojima su se pridružile profesorice Željka Lilek Blagus,Helena Zečar Lajtman, Branka Srnec Tompa, Zlatka Grahovec Soldat i profesor Ivan Pranjić, ali i mag. phil. Kristijan Gradečak, naš gost iz Varaždina koji je u drugome dijelu programa održao predavanje o waldorfskoj pedagogiji i Rudolfu Steineru.

Tema rasprave bilo je pitanje: „Tko ima pravo formirati naše mišljenje i postoji li kolektivno mišljenje ili je ono subjektivno?“ Sudionici su iznosili brojne zanimljive zaključke i upustili se u žustru raspravu, naravno, s mjerom jer cilj je ovakvih skupova naučiti slušati sugovornika i razmatrati njegove iskaze. Ponosimo se što je naša škola dio ovakvoga projekta jer dokazano je da slični oblici rasprave doprinose razvoju inteligencije i podižu kvalitetu donošenja zaključka. Dogodine očekujemo još veći broj sudionika i nadamo se održivosti ove filozofske tradicije.

Hrvoje Novak, 4.g

objavio: Gabrijela Detelj   datum: 19. 11. 2017.

« Kolovoz 2018 »

02.08.2018. 13:06
Pilot projektom e-Škole započela digitalna transformacija škola u Hrvatskoj
Škole koje sudjeluju u CARNET-ovom pilot projektu "e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola" značajno su napredovale u primjeni digitalnih tehnologija, pokazuju rezultati završnog vrednovanja digitalne zrelosti škola koje su CARNET i Fakultet organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu (FOI), akademski partner na projektu, proveli u razdoblju od veljače do travnja ove godine.

18.07.2018. 12:28
Svečano potpisan Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za strateški projekt Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO)
U srijedu, 18. srpnja 2018. godine u Ministarstvu znanosti i obrazovanja potpisan je Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za strateški projekt „Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO)", referentnog broja KK.01.1.1.08.0001, u okviru „Operativnog programa Konkurentnost i kohezija 2014. -2020."