Svjetski dan filozofije uz Filozofski café

Četvrtak, 16. studenog, bio je rezerviran za Filozofski café koji se već peti put održava u našoj školi. Oblik je to razgovora u kojem više grupa raspravlja o pojedinoj temi te istu oplemenjuje vlastitim iskustvom i mišljenjem ispijajući kavu, što doprinosi ugodnoj i opuštenoj atmosferi.

Susret je predvodila profesorica Barbara Markač-Despinić, a okupio se velik broj učenika 4. razreda kojima su se pridružile profesorice Željka Lilek Blagus,Helena Zečar Lajtman, Branka Srnec Tompa, Zlatka Grahovec Soldat i profesor Ivan Pranjić, ali i mag. phil. Kristijan Gradečak, naš gost iz Varaždina koji je u drugome dijelu programa održao predavanje o waldorfskoj pedagogiji i Rudolfu Steineru.

Tema rasprave bilo je pitanje: „Tko ima pravo formirati naše mišljenje i postoji li kolektivno mišljenje ili je ono subjektivno?“ Sudionici su iznosili brojne zanimljive zaključke i upustili se u žustru raspravu, naravno, s mjerom jer cilj je ovakvih skupova naučiti slušati sugovornika i razmatrati njegove iskaze. Ponosimo se što je naša škola dio ovakvoga projekta jer dokazano je da slični oblici rasprave doprinose razvoju inteligencije i podižu kvalitetu donošenja zaključka. Dogodine očekujemo još veći broj sudionika i nadamo se održivosti ove filozofske tradicije.

Hrvoje Novak, 4.g

objavio: Gabrijela Detelj   datum: 19. 11. 2017.

Prijavite se na novu STEM avanturu 24. veljače 2018.

Više informacija

PRIJAVI SE!

« Veljača 2018 »

23.02.2018. 14:08
.hr domena slavi 25 godina postojanja
CARNET je danas obilježio 25 godina otkako je Hrvatska dobila svoju nacionalnu domenu te tako postala priznata i u globalnom internetskom prostoru.

13.02.2018. 16:47
Potpredsjednik Europske komisije posjetio OŠ Izidora Kršnjavoga
Potpredsjednik Europske komisije, Andrus Ansip koji danas boravi u službenom posjetu Republici Hrvatskoj, obišao je zajedno s predsjednicom Republike Hrvatske, Kolindom Grabar-Kitarović te ravnateljem CARNET-a, Goranom Kezunovićem zagrebačku Osnovnu školu Izidora Kršnjavoga, jednu od 151 škole koja je uključena u provedbu pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.