Sastanak o EU u školama u Bruxellesu

U Bruxellesu je 16. i 17. studenoga 2017. godine, u organizaciji Europske komisije, održan sastanak „School Teachers' Testing Panel“ na kojem su nastavnici, predstavnici osnovnih i srednjih škola svih europskih država članica, raspravljali o nastavnim materijalima i poučavanju o Europskoj uniji. Srednje škole Republike Hrvatske predstavljala je naša profesorica Sandra Breka-Ovčar, a osnovne škole Henrieta Herjavec Rubčić iz Osnovne škole Ivana Gundulića iz Zagreba.

Tijekom dvodnevnog susreta diskutiralo se o tome kako najučinkovitije i kojim nastavnim materijalima učenicima približiti znanja o Europskoj uniji, a konkretan dio radioničkog dijela zadataka odnosio se na prijedloge poboljšanja sadržaja namijenjenih učenicima i nastavnicima koje Europska komisija nudi na svojim mrežnim stranicama. „Zaključili smo da se sve države članice susreću sa sličnim problemima, a to je nepostojanje posebnog predmeta u kojem bi se poučavalo o Europskoj uniji, a samim time i nedostatno znanje o ustroju i načinu funkcioniranja EU. No zato u svim školama i državama postoje brojni interdisciplinirani i izvannastavni oblici učenja o EU. Naš prijedlog bio je osuvremeniti ponuđene nastavne sadržaje, osmisliti više interaktivnih materijala koji će privući učenike i motivirati ih za učenje, novim tehnologijama 'ubrzati' postojeće statične sadržaje. Vrlo smo lijepo surađivali i bili složni u svim zaključcima, tako da su ovaj kratki događaj nastavnici europskih država vrlo pozitivno prihvatili“, rekla nam je profesorica Sandra Breka-Ovčar. Sigurni smo da će rezultati ovog intenzivnog iskustva biti utkani u nove oblike poučavanja i u našoj školi!

Antonija Mrla, 4.f

objavio: Gabrijela Detelj   datum: 29. 11. 2017.

Prijavite se na novu STEM avanturu 24. veljače 2018.

Više informacija

PRIJAVI SE!

« Veljača 2018 »

23.02.2018. 14:08
.hr domena slavi 25 godina postojanja
CARNET je danas obilježio 25 godina otkako je Hrvatska dobila svoju nacionalnu domenu te tako postala priznata i u globalnom internetskom prostoru.

13.02.2018. 16:47
Potpredsjednik Europske komisije posjetio OŠ Izidora Kršnjavoga
Potpredsjednik Europske komisije, Andrus Ansip koji danas boravi u službenom posjetu Republici Hrvatskoj, obišao je zajedno s predsjednicom Republike Hrvatske, Kolindom Grabar-Kitarović te ravnateljem CARNET-a, Goranom Kezunovićem zagrebačku Osnovnu školu Izidora Kršnjavoga, jednu od 151 škole koja je uključena u provedbu pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.