Sastanak o EU u školama u Bruxellesu

U Bruxellesu je 16. i 17. studenoga 2017. godine, u organizaciji Europske komisije, održan sastanak „School Teachers' Testing Panel“ na kojem su nastavnici, predstavnici osnovnih i srednjih škola svih europskih država članica, raspravljali o nastavnim materijalima i poučavanju o Europskoj uniji. Srednje škole Republike Hrvatske predstavljala je naša profesorica Sandra Breka-Ovčar, a osnovne škole Henrieta Herjavec Rubčić iz Osnovne škole Ivana Gundulića iz Zagreba.

Tijekom dvodnevnog susreta diskutiralo se o tome kako najučinkovitije i kojim nastavnim materijalima učenicima približiti znanja o Europskoj uniji, a konkretan dio radioničkog dijela zadataka odnosio se na prijedloge poboljšanja sadržaja namijenjenih učenicima i nastavnicima koje Europska komisija nudi na svojim mrežnim stranicama. „Zaključili smo da se sve države članice susreću sa sličnim problemima, a to je nepostojanje posebnog predmeta u kojem bi se poučavalo o Europskoj uniji, a samim time i nedostatno znanje o ustroju i načinu funkcioniranja EU. No zato u svim školama i državama postoje brojni interdisciplinirani i izvannastavni oblici učenja o EU. Naš prijedlog bio je osuvremeniti ponuđene nastavne sadržaje, osmisliti više interaktivnih materijala koji će privući učenike i motivirati ih za učenje, novim tehnologijama 'ubrzati' postojeće statične sadržaje. Vrlo smo lijepo surađivali i bili složni u svim zaključcima, tako da su ovaj kratki događaj nastavnici europskih država vrlo pozitivno prihvatili“, rekla nam je profesorica Sandra Breka-Ovčar. Sigurni smo da će rezultati ovog intenzivnog iskustva biti utkani u nove oblike poučavanja i u našoj školi!

Antonija Mrla, 4.f

objavio: Gabrijela Detelj   datum: 29. 11. 2017.

« Kolovoz 2018 »

02.08.2018. 13:06
Pilot projektom e-Škole započela digitalna transformacija škola u Hrvatskoj
Škole koje sudjeluju u CARNET-ovom pilot projektu "e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola" značajno su napredovale u primjeni digitalnih tehnologija, pokazuju rezultati završnog vrednovanja digitalne zrelosti škola koje su CARNET i Fakultet organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu (FOI), akademski partner na projektu, proveli u razdoblju od veljače do travnja ove godine.

18.07.2018. 12:28
Svečano potpisan Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za strateški projekt Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO)
U srijedu, 18. srpnja 2018. godine u Ministarstvu znanosti i obrazovanja potpisan je Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za strateški projekt „Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO)", referentnog broja KK.01.1.1.08.0001, u okviru „Operativnog programa Konkurentnost i kohezija 2014. -2020."