Sastanak o EU u školama u Bruxellesu

U Bruxellesu je 16. i 17. studenoga 2017. godine, u organizaciji Europske komisije, održan sastanak „School Teachers' Testing Panel“ na kojem su nastavnici, predstavnici osnovnih i srednjih škola svih europskih država članica, raspravljali o nastavnim materijalima i poučavanju o Europskoj uniji. Srednje škole Republike Hrvatske predstavljala je naša profesorica Sandra Breka-Ovčar, a osnovne škole Henrieta Herjavec Rubčić iz Osnovne škole Ivana Gundulića iz Zagreba.

Tijekom dvodnevnog susreta diskutiralo se o tome kako najučinkovitije i kojim nastavnim materijalima učenicima približiti znanja o Europskoj uniji, a konkretan dio radioničkog dijela zadataka odnosio se na prijedloge poboljšanja sadržaja namijenjenih učenicima i nastavnicima koje Europska komisija nudi na svojim mrežnim stranicama. „Zaključili smo da se sve države članice susreću sa sličnim problemima, a to je nepostojanje posebnog predmeta u kojem bi se poučavalo o Europskoj uniji, a samim time i nedostatno znanje o ustroju i načinu funkcioniranja EU. No zato u svim školama i državama postoje brojni interdisciplinirani i izvannastavni oblici učenja o EU. Naš prijedlog bio je osuvremeniti ponuđene nastavne sadržaje, osmisliti više interaktivnih materijala koji će privući učenike i motivirati ih za učenje, novim tehnologijama 'ubrzati' postojeće statične sadržaje. Vrlo smo lijepo surađivali i bili složni u svim zaključcima, tako da su ovaj kratki događaj nastavnici europskih država vrlo pozitivno prihvatili“, rekla nam je profesorica Sandra Breka-Ovčar. Sigurni smo da će rezultati ovog intenzivnog iskustva biti utkani u nove oblike poučavanja i u našoj školi!

Antonija Mrla, 4.f

objavio: Gabrijela Detelj   datum: 29. 11. 2017.

Pozivamo vas na posljednje ovogodišnje STEM druženje i to na terenskoj nastavi u Ljubljani.

Više informacija

PRIJAVE

« Svibanj 2018 »

22.05.2018. 15:35
CARNET na Znanstvenom pikniku 2018.
Sedmi po redu Znanstveni piknik održat će se od 25. do 27. svibnja 2018. godine na jezeru Jarun (Otok Univerzijade) u Zagrebu, pod visokim pokroviteljstvom Ureda Predsjednice Republike Hrvatske, Ministarstva znanosti i obrazovanja te Grada Zagreba.

21.05.2018. 13:46
Scientix webinar: „An introduction to Scientix and eTwinning“
U sklopu Scientix 3 projekta u utorak, 22. svibnja 2018. godine, u 18.00 sati održat će se webinar pod nazivom „An introduction to Scientix and eTwinning“.