Naši informatičari odlični na županijskom Natjecanju

Naši informatičari imali su priliku pokazati svoje znanje u petak, 9. veljače 2018. godine, na županijskom Natjecanju održanom u Tehničkoj školi Čakovec. Natjecali su se u dvije kategorije: Primjena algoritma i Osnove informatike.

Učenici koji su se natjecali u algoritmima na raspolaganju su imali 3 sata kako bi riješili 3 problemska zadatka pomoću programskog jezika C++ ili Python, dok su sat vremena imali učenici u kategoriji Osnove informatike koji su rješavali 20 zadataka iz građe računala, povijesnog pregleda razvoja računala, brojevnih sustava, logičkih sklopova i izraza te osnova rada u Windowsima i Office alatima.

Rezultati su učenika na županijskom nivou odlični! U Primjeni algoritma u kategoriji 2. razreda na prvom mjestu sa 100% riješenim zadatcima nalazi se Martin Josip Kocijan, na 3. mjestu je Martin Bakač, na 4. se našao Mihael Pristav, a 5. mjesto osvojila je Lana Šprajc. Na 1. mjestu također su se našli Vinko Sabolčec iz 3. razreda te Jurica Horvat iz 4. razreda dok je Luka Habuš, također učenik 4. razreda, zauzeo 2. mjesto. Poredak iz Osnova informatike za prirodoslovno-matematičke gimnazije je sljedeći:

1. Martin Josip Kocijan

2. Mihael Pristav

3. David Kerman

4. Petar Belošević

5. David Grabant

6. Marko Punčec

7. Sebastian Soldat

8. Martin Bakač

Kandidati za državno Natjecanje su Martin Josip Kocijan koji ima 1. rezultat u državi i Jurica Horvat koji ima 9. rezultat u državi. Čestitke svim sudionicima na njihovim rezultatima!

Nikki Paškalj 1.g

objavio: Gabrijela Brljak   datum: 15. 2. 2018.

Službeni Instagram

Državna matura 2019.

« Prosinac 2018 »

07.12.2018. 15:30
Održan Strateški forum o digitalnom sazrijevanju škola
U organizaciji Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET i Ministarstva znanosti i obrazovanja, održan je Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola". Na Forumu su uz pomoćnicu ministrice znanosti i obrazovanja, prof. Lidiju Kralj sudjelovali i Ádám Horváth iz mađarskog Centra za digitalnu pedagogiju i metodologiju i Borut Čampelj iz Ministarstva obrazovanja, znanosti i sporta u Sloveniji.

04.12.2018. 09:01
Najava: Strateški forum "Digitalno sazrijevanje škola"
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja organizira Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola", koji će se održati u srijedu, 5. prosinca 2018. godine s početkom u 15 sati u prostorijama Ministarstva znanosti i obrazovanja.