„Laboratorij arhitekture“ zainteresirao velik broj učenika

Grad Čakovec i Udruženje arhitekata Međimurja organizatori su projekta „Laboratorij arhitekture“ koji će se provoditi u Graditeljskoj školi Čakovec i Gimnaziji Josipa Slavenskog Čakovec.

U utorak, 13. veljače 2018. godine, projekt je predstavljen u našoj školi. Velik broj učenika, zainteresiranih za stjecanje znanja i vještina iz područja arhitekture, odazvao se predavanju na kojem je pobliže objašnjen cilj i tijek projekta, a koji su predstavile arhitektice Blanka Levačić, Mirjana Pintar i Silvija Pranjić iz Udruženja arhitekata Međimurja.

Projekt je podijeljen u 3 dijela: edukacije, radionice i Festival arhitekture za mlade (FAM). Učenici će se tijekom edukacija upoznati sa samim pojmom arhitekture, projektiranjem javnih prostora i prostornim razvojem Čakovca. Nakon toga slijedi sedam radionica na kojima će se, uz pomoć tima arhitekata, moći primijeniti naučeno. Prilika je to za projektiranje te istraživanje i analiziranje javnih prostora Grada. Vrhunac i posljednja sastavnica Laboratorija je FAM, dvodnevni događaj na kojem će se održavati radionice i predavanja s raspravama. Osim toga, osmišljena je izložba i kulturno-umjetnički program za javnost.

„Laboratorij arhitekture” uvodi mlade u svijet arhitekture i urbanizma te je odlična prilika za sve one koji se u budućnosti vide u tom svijetu.

Dora Balent, 2.d

objavio: Gabrijela Detelj   datum: 15. 2. 2018.

« Lipanj 2018 »

15.06.2018. 14:43
Objavljena "Nacionalna taksonomija računalno-sigurnosnih incidenata"
U okviru provedbe projekta GrowCERT izrađena je “Nacionalna taksonomija računalno-sigurnosnih incidenata” nastala temeljem  Akcijskog plana za provedbu Nacionalne strategije kibernetičke sigurnosti .

14.06.2018. 23:54
Uklonjene poteškoće u radu e-Dnevnik aplikacije za učenike
U četvrtak, 14. lipnja 2018. godine, u kasnim večernjim satima uočene su nepravilnosti u radu e-Dnevnik aplikacije za učenike. CARNET je tijekom noći poduzeo sve radnje na uklanjanju poteškoća s pristupom e-Dnevnik aplikaciji koje su uočene kod dijela korisnika sustava ocjene.skole.hr  te je u ranim jutarnjim satima uspostavljena puna funkcionalnost e-Dnevnik aplikacije za učenike.