Prva edukacija „Laboratorija arhitekture“

Prva etapa edukacija „Laboratorija arhitekture“ održana je u Gimnaziji Josipa Slavenskog Čakovec. U utorak, 26. veljače 2018. godine, održana su predavanja na kojima su se učenici Graditeljske škole Čakovec i naše Gimnazije pobliže upoznali sa samim projektom.

Nakon što su nas arhitektice Blanka Levačić, Silvija Pranjić i Marija Horvat detaljno provele projektnim aktivnostima, objašnjen je cilj i uloga koji se očekuju od nas učenika. Čuli smo o sličnim radionicama tijekom kojih su obavljane male intervencije da bi se oživjeli zapušteni dijelovi grada Zagreba kao što su, primjerice, Art park i Ratkajev prolaz. Takve intervencije privlače turiste, ali i stanovnike mjesta, na zajednička druženja i okupljanja. Uvidjeli smo važnost funkcionalnog iskorištavanja javnih prostora i njihov utjecaj na one koji ga koriste. A koja je važnost javnih prostora za turizam u Čakovcu, objasnila nam je, sa stručnog stajališta, arhitektica Jasenka Kranjčević te, sa sociološkog stajališta, profesorica Helena Zečar Lajtman.

Dora Balent 2.d

objavio: Gabrijela Brljak   datum: 26. 2. 2018.

Službeni Instagram

Državna matura 2019.

« Prosinac 2018 »

07.12.2018. 15:30
Održan Strateški forum o digitalnom sazrijevanju škola
U organizaciji Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET i Ministarstva znanosti i obrazovanja, održan je Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola". Na Forumu su uz pomoćnicu ministrice znanosti i obrazovanja, prof. Lidiju Kralj sudjelovali i Ádám Horváth iz mađarskog Centra za digitalnu pedagogiju i metodologiju i Borut Čampelj iz Ministarstva obrazovanja, znanosti i sporta u Sloveniji.

04.12.2018. 09:01
Najava: Strateški forum "Digitalno sazrijevanje škola"
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja organizira Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola", koji će se održati u srijedu, 5. prosinca 2018. godine s početkom u 15 sati u prostorijama Ministarstva znanosti i obrazovanja.