Školska govornica za međimurske srednjoškolce

Srednja škola Čakovec 15. i 16. ožujka bila je domaćin 2. školske govornice – intenzivnoga dvodnevnog stručnog treninga i usavršavanja u govornoj izvrsnosti za međimurske srednjoškolce.

Trening su drugu godinu zaredom održali govorni treneri – fonetičari: Ines Carović, Davor Stanković, Tena Žganec, Karla Zvonar, Lucija Duda i Darko Crnolatac. Ravnateljica Srednje škole Čakovec, Gordana Ramušćak, te David Vugrinec, pročelnik Upravnog odjela za društvene, protokolarne i europske poslove u Gradu Čakovcu, pozdravili su polaznike na otvaranju Školske govornice te im zaželjeli uspješan rad istaknuvši važnost govorničkih vještina u svim aspektima života, od privatnog do poslovnog. Četrdeset je polaznika Govornice potom u manjim skupinama učilo kako sastaviti i izvesti dobar javni govor, a govorni trener Davor Stanković (predavač na Londonskoj školi za odnose s javnošću (LSPR), Fakultetu političkih znanosti i VERN-u) održao je vježbe za glas i izgovor kako bi učenike osvijestio o važnosti njege vlastitog glasa. Svaki je polaznik morao sastaviti i izvesti govor na temu koju su sami odabrali, a za završnu svečanost, Govornijadu, u grupama je odabrano osam najboljih govornika: Neva Žganec, Jakov Sedlar, Hana Marciuš, Martin Slaviček, Ivona Marciuš, Marko Zidarić, Izidora Pongrac i Matija Vugrinec. Govorničku medalju za najbolji govor osvojila je Ivona Marciuš iz Gimnazije Josipa Slavenskog Čakovec s govorom „Ogledalo demokracije“ u kojem je predlagala da se svaki punoljetni građanin Republike Hrvatske koji ne izađe na izbore kazni novčanom kaznom. Idejna začetnica projekta, dr.sc. Ines Carović s Filozofskog fakulteta u Zagrebu, istaknula je da su učenici trebali usvojiti puno informacija i vještina u dva dana, no pokazali su iznimnu zainteresiranost, volju, a i talent što se najbolje pokazalo na završnim javnim nastupima. Svojim postignućima zadovoljni su i sami polaznici Školske govornice koji su istaknuli kako im je novostečeno iskustvo bilo korisno, ali i zabavno. Projekt MINGI (Međimurski inkubator govorne izvrsnosti) sufinancirali su Grad Čakovec i Međimurska županija, sponzori su bili Grad Prelog, Srednja škola Čakovec, Tehnička škola Čakovec i Punaphoto, a kumstvo je pripalo gradonačelniku Grada Preloga Ljubomiru Kolareku.

Fotografije potpisuje: Lucija Trupković

objavio: Gabrijela Detelj   datum: 21. 3. 2018.

« Lipanj 2018 »

15.06.2018. 14:43
Objavljena "Nacionalna taksonomija računalno-sigurnosnih incidenata"
U okviru provedbe projekta GrowCERT izrađena je “Nacionalna taksonomija računalno-sigurnosnih incidenata” nastala temeljem  Akcijskog plana za provedbu Nacionalne strategije kibernetičke sigurnosti .

14.06.2018. 23:54
Uklonjene poteškoće u radu e-Dnevnik aplikacije za učenike
U četvrtak, 14. lipnja 2018. godine, u kasnim večernjim satima uočene su nepravilnosti u radu e-Dnevnik aplikacije za učenike. CARNET je tijekom noći poduzeo sve radnje na uklanjanju poteškoća s pristupom e-Dnevnik aplikaciji koje su uočene kod dijela korisnika sustava ocjene.skole.hr  te je u ranim jutarnjim satima uspostavljena puna funkcionalnost e-Dnevnik aplikacije za učenike.