Javni poziv - stručni suradnik pedagog

Na temelju Zakona o poticanju zapošljavanja („Narodne novine“ br. 57/12, 120/12), a u cilju korištenja mjere „Stručno osposobljavanje za rad bez zasnivanja radnog odnosa“ putem Hrvatskog zavoda za zapošljavanje (u nastavku: HZZ) i članka 59. Zakona o radu („Narodne novine“ br 93/14.) objavljuje se

za prijam osobe na stručno osposobljavanje bez zasnivanja radnog odnosa

u Gimnaziji Josipa Slavenskog Čakovec

Radno mjesto:  stručni suradnik pedagog – 1 izvršitelj na puno radno vrijeme, na određeno vrijeme najdulje do 12 mjeseci.

Uvjet: završen diplomski sveučilišni studij sukladno Zakonu o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi i Pravilniku o stručnoj spremi i pedagoško-psihološkom obrazovanju nastavnika srednje škole.

Osim uvjeta o stručnoj spremi kandidati za prijavu na ovaj Javni poziv moraju ispuniti sljedeće uvjete:

• da je nezaposlena osoba bez radnog iskustva u zvanju za koje se obrazovala i nalazi se u evidenciji tijela nadležnog za vođenje evidencija o nezaposlenima kao nezaposlena osoba duže od trideset (30) dana i koja bez obzira na razdoblje ukupno evidentiranog staža u mirovinskom osiguranju nema više od jedne (1) godine staža u zvanju za koje se obrazovala, odnosno evidentiranog staža ostvarenog po toj osnovi kod tuzemnog ili inozemnog nositelja obveznog mirovinskog osiguranja
  • da ne postoje zapreke za zasnivanje radnog odnosa u školskoj ustanovi utvrđene čl. 106. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi („Narodne novine“ br. 87/08., 86/09., 92/10., 105/10., 90/11.,5/12., 16/12., 86/12., 94/13. i 152/14.)
  • da ispunjavaju uvjete za zasnivanje radnog odnosa iz Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi.

Kandidati koji ispunjavaju tražene uvjete dužni su uz prijavu dostaviti:

• životopis
  • dokaz o stečenoj stručnoj spremi
  • domovnica ili potvrda o državljanstvu
  • elektronički zapis HZMIO o radno-pravnom statusu
  • uvjerenje, ne stariji od 6 mjeseci od dana objave javnog poziva, mjerodavnog suda da se protiv kandidata ne vodi istražni postupak, da nije podnesena optužnica koja je postala pravomoćna te da nije izrečena nepravomoćna presuda
  • potvrdu da se vodi kao nezaposlena osoba bez radnog iskustva duže od 30 dana i nema više od godinu dana staža u zvanju za koje se obrazovala.

Stručno osposobljavanje za rad bez zasnivanja radnog odnosa obavlja se na temelju pisanog ugovora o stručnom osposobljavanju za rad bez zasnivanja radnog odnosa, a prema programu stručnog osposobljavanja za rad pod vodstvom mentora.

Polaznik stručnog osposobljavanja nema status radnika, nije u radnom odnosu i ne prima plaću za svoj rad.

Doprinose za mirovinsko i zdravstveno osiguranje plaća Hrvatski zavod za zapošljavanje.

Polazniku stručnog osposobljavanja za rad Hrvatski zavod za zapošljavanje isplaćuje novčanu pomoć u visini određenoj zakonom.

Hrvatski zavod za zapošljavanje ne isplaćuje novčanu pomoć polazniku stručnog osposobljavanja za vrijeme privremene nesposobnosti za rad ili izostanka s programa stručnog osposobljavanja.

Izrazi navedeni u javnom pozivu u muškom rodu su neutralni i odnose se na osobe oba spola.

Pisane prijave podnose se u roku 8 dana od objave javnog poziva na oglasnoj ploči te mrežnoj stranici Hrvatskog zavoda za zapošljavanje i to neposredno ili preporučenom pošiljkom na adresu:

Gimnazija Josipa Slavenskog Čakovec, Vladimira Nazora 34, 40000 Čakovec

Nepotpune i nepravodobne prijave neće se razmatrati.

Priloženi dokumenti:
Javni_poziv_pedagog.pdf (271.00 KB)

objavio: Miljenko Blažeka   datum: 23. 8. 2016.