Natječaj za za izbor i imenovanje ravnatelja/ravnateljice

Na temelju članaka 40. i 41. Zakona o ustanovama (“Narodne novine” broj 76/93, 29/97, 47/99, 35/08), članaka 126., 127. i 132. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (“Narodne novine” broj 87/08, 86/09, 92/10, 105/10, 90/11, 5/12, 16/12, 86/12, 126/12, 94/13, 152/14 i 7/17) te članka 66. Statuta Gimnazije Josipa Slavenskog Čakovec (dalje u tekstu: Statut), Školski odbor Gimnazije Josipa Slavenskog Čakovec dana 30. travnja 2018. godine raspisuje

za izbor i imenovanje ravnatelja/ravnateljice

Gimnazije Josipa Slavenskog Čakovec

Za ravnatelja/ravnateljicu škole može biti izabrana i imenovana osoba koja ispunjava uvjete utvrđene člankom 126. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi te člankom 67. Statuta, a to su:

1. završen studij odgovarajuće vrste za rad na radnome mjestu nastavnika ili stručnog
 suradnika u školskoj ustanovi u kojoj se imenuje za ravnatelja, a koji može biti:
                        a) sveučilišni diplomski studij ili
                        b) integrirani preddiplomski i diplomski sveučilišni studij ili
                        c) specijalistički diplomski stručni studij
            2. uvjeti propisani člankom 106. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi
            3. najmanje osam godina staža osiguranja u školskim ili drugim ustanovama u sustavu obrazovanja ili u tijelima državne uprave nadležnim za obrazovanje, od čega najmanje pet godina na odgojno-obrazovnim poslovima u školskim ustanovama.

Ravnatelj/ravnateljica imenuje se na vrijeme od pet (5) godina.

Uz vlastoručno potpisanu prijavu, kandidati su dužni priložiti sljedeću dokumentaciju u izvorniku ili ovjerenoj preslici:
                        1. Životopis
                        2. Domovnicu
                        3. Dokaz o stečenoj stručnoj spremi (diploma)
                        4. Dokaz o stečenim pedagoškim kompetencijama (sukladno Zakonu o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi i Pravilniku o stručnoj spremi i pedagoško-psihološkom obrazovanju nastavnika u srednjem školstvu)
                        5. Potvrdu o položenom stručnom ispitu ili dokaz da je radio kao nastavnik prije stupanja na snagu Pravilnika o stručnim ispitima u srednjem školstvu (“Narodne novine” 16/94)
                        6. Dokaz o radnom iskustvu na odgojno-obrazovnim poslovima (potvrda školske ustanove o vrsti i trajanju poslova)
                        7. Dokaz o stažu osiguranja u školskim ili drugim ustanovama u sustavu obrazovanja ili u tijelima državne uprave nadležnim za obrazovanje (potvrda ili elektronički zapis HZMO-a)
                        8. Uvjerenje nadležnog suda da se protiv kandidata ne vodi kazneni postupak za neko od kaznenih djela iz članka 106. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (ne starije od dana objave natječaja).

Na natječaj se pod jednakim uvjetima mogu javiti kandidati oba spola sukladno članku 13. Zakona o ravnopravnosti spolova (“Narodne novine” broj 82/08, 69/17).

Rok za podnošenje prijava na natječaj je 8 dana od dana objave natječaja.

Natječaj se objavljuje na mrežnim stranicama i oglasnoj ploči Škole, na mrežnim stranicama i oglasnim pločama Hrvatskog zavoda za zapošljavanje, u dnevnom tisku na način da je dostupan svim zainteresiranim kandidatima na području Republike Hrvatske.

Prijave na natječaj s potrebnom dokumentacijom dostavljaju se u zatvorenoj omotnici na adresu:

Gimnazija Josipa Slavenskog Čakovec,
Vladimira Nazora 34, HR - 40 000 Čakovec
s naznakom
“Natječaj za izbor i imenovanje ravnatelja/ravnateljice - ne otvarati”

Nepotpune i nepravovremeno dostavljene prijave neće se razmatrati.

O rezultatima natječaja kandidati će biti obaviješteni pisanim putem u roku od 45 dana od dana isteka roka za podnošenje prijava.

Priloženi dokumenti:
Natjecaj_za_ravnatelja.pdf (207.46 KB)

objavio: Miljenko Blažeka   datum: 30. 4. 2018.