STEM u našoj školi

Pozivamo Vas posljednje radionice u znaku STEM-a u ovoj školskoj godini.

Zoološki vrt i STEM radionice na Biotehnološkom fakultetu u Ljubljani

DATUM: 1.6.2018. (petak)

POLAZAK AUTOBUSA: 5:30, parkiralište iza ETŠ-a

DOLAZAK U LJUBLJANU:  oko 8:30

CIJENA: 120 kn + ZOO karta (cijena ZOO karte s uključenim vođenjem 7.20 €)

NAPOMENA: Ponesite eure (€) i užinu

PLAN I PROGRAM:

Po dolasku u Ljubljanu dijelimo se u dvije grupe. Jedna ide u ZOO, a druga na Fakultet. Nakon razgleda ZOO-a, odnosno radionice slijedi zamjena grupa.

• ZOOLOŠKI VRT
  • Individualni razgled zoološkog vrta i organizirano vođenje (usredotočeno na primate i zvijeri).

• BIOTEHNOLOŠKI FAKULTET – STEM radionice i upoznavanje životinja
  • Učenici će upoznati različite vrste životinja (kornjače, žabe, daždevnjake, zmije, tarantule, činčile…)

Na STEM radionicama upoznat će anatomiju i fiziologiju kukaca te njihovu potpunu i nepotpunu preobrazbu.

Učenje će se temeljiti na istraživačkom radu učenika gdje ćemo se fokusirati na precizno promatranje, pretpostavljanje te zaključivanje na osnovi prirodnih istraživanja.

SLOBODNO VRIJEME: po dogovoru nakon radionica

POVRATAK: u večernjim satima

PRIJAVE: putem sljedećeg web obrasca

NAPOMENA: u slučaju velikog interesa, prednost imaju učenici koji su redovito  sudjelovali na STEM radionicama u ovoj školskoj godini

« Srpanj 2018 »

15.06.2018. 14:43
Objavljena "Nacionalna taksonomija računalno-sigurnosnih incidenata"
U okviru provedbe projekta GrowCERT izrađena je “Nacionalna taksonomija računalno-sigurnosnih incidenata” nastala temeljem  Akcijskog plana za provedbu Nacionalne strategije kibernetičke sigurnosti .

14.06.2018. 23:54
Uklonjene poteškoće u radu e-Dnevnik aplikacije za učenike
U četvrtak, 14. lipnja 2018. godine, u kasnim večernjim satima uočene su nepravilnosti u radu e-Dnevnik aplikacije za učenike. CARNET je tijekom noći poduzeo sve radnje na uklanjanju poteškoća s pristupom e-Dnevnik aplikaciji koje su uočene kod dijela korisnika sustava ocjene.skole.hr  te je u ranim jutarnjim satima uspostavljena puna funkcionalnost e-Dnevnik aplikacije za učenike.