Mladom čovjeku današnjiceravnateljica imperativno se nameću interdisciplinarnost, samostalnost, odgovornost, kreativnost, razvijeni procesi mišljenja i zaključivanja kako bi mogao konkurentno participirati u suvremenom društvu. Naš je cilj upravo  razvijanje kompletne učenikove osobnosti na način da postanu kompetentni mladi ljudi koji će bez poteškoća nastaviti svoje školovanje i stručno usavršavanje na fakultetima.

Poticanje učenikovih intelektualnih sposobnosti i kreativnosti od strane njihovih profesora redovito dobiva zasluženu potvrdu kvalitete na svim natjecanjima i javnim istupima. Obrazovna komponenta školovanja mora biti oplemenjena vještinama,  umijećima i sposobnostima jer znanje tek tada postaje primjenjivo. Nastojimo svakodnevno senzibilizirati i poštovati  osobnost učenika njegujući  individualni pristup koji rezultira kvalitetnijim odnosom na relaciji učenik - profesor - roditelj.

Budući da školu doživljavamo kao prostor razmjene mišljenja, znanja, informacija, kreativnosti i originalnosti, vodeći računa o svakom detalju, na satovima izborne i fakultativne nastave učenici uče, istražuju,  otkrivaju i napreduju u posebno prijateljskom i opuštenom ozračju.

Taj je mar prepoznat u Ministarstvu znanosti, obrazovanja i športa iz kojeg je stiglo najljepše priznanje,  na koje smo izuzetno ponosni, dodijeljeno Gimnaziji povodom Svjetskog dana učitelja za uspješan, kvalitetan i kreativan rad tijekom više godina - Ministrovo priznanje za 2001. godinu.

Danas težimo za novim prostorom, suvremenom opremom i naprednim tehnologijama te organizacijom odgojno-obrazovnog procesa u jednoj smjeni s mogućim cjelodnevnim i produženim boravkom učenika u školi. Time će se  omogućiti  širenje i razvoj različitih aktivnosti izvan nastave te kvalitetniji kontakt između učenika i nastavnika u vidu konzultacija, dodatne i  dopunske nastave, projektne nastave i različitih učeničkih interesnih aktivnosti i družina. Tako ćemo najuspješnije djelovati na prevenciju društveno-neprihvatljivih oblika ponašanja te poticati razvoj učeničkog samopoštovanja i stvaralaštva.

Kvalitetan polivalentan  prostor i oprema, napredne tehnologije, intenzivan i kreativan pedagoški rad te dovoljno organizacijskog vremena omogućit će održavanje mnogobrojnih i raznovrsnih oblika stručnog usavršavanja, ne samo nastavnika Gimnazije već i nastavnika i stručnih suradnika ostalih škola, kao i studenata nastavničkih studija iz uže i šire regije.

Sprega naprednih informacijskih i komunikacijskih tehnologija i različitih funkcionalnih školskih prostora omogućit će primjenu novih oblika učenja i poučavanja upotrebom Interneta i weba, od individualiziranog samostalnog učeničkog rada do timske nastave u velikim skupinama, od suradničkog učenja u neposrednom živom kontaktu do suradnje u realnom vremenu s kolegama iz bilo koje druge škole ili države.

Stoga, možemo konstatirati da se Gimnazija Čakovec svojim kvalitetama nastoji uklopiti u europsku viziju Hrvatske.

Tea Dragić Runjak, mag. biol.

« Lipanj 2018 »

15.06.2018. 14:43
Objavljena "Nacionalna taksonomija računalno-sigurnosnih incidenata"
U okviru provedbe projekta GrowCERT izrađena je “Nacionalna taksonomija računalno-sigurnosnih incidenata” nastala temeljem  Akcijskog plana za provedbu Nacionalne strategije kibernetičke sigurnosti .

14.06.2018. 23:54
Uklonjene poteškoće u radu e-Dnevnik aplikacije za učenike
U četvrtak, 14. lipnja 2018. godine, u kasnim večernjim satima uočene su nepravilnosti u radu e-Dnevnik aplikacije za učenike. CARNET je tijekom noći poduzeo sve radnje na uklanjanju poteškoća s pristupom e-Dnevnik aplikaciji koje su uočene kod dijela korisnika sustava ocjene.skole.hr  te je u ranim jutarnjim satima uspostavljena puna funkcionalnost e-Dnevnik aplikacije za učenike.