STEM u našoj školi

Pozivamo Vas posljednje radionice u znaku STEM-a u ovoj školskoj godini.

Zoološki vrt i STEM radionice na Biotehnološkom fakultetu u Ljubljani

DATUM: 1.6.2018. (petak)

POLAZAK AUTOBUSA: 5:30, parkiralište iza ETŠ-a

DOLAZAK U LJUBLJANU:  oko 8:30

CIJENA: 120 kn + ZOO karta (cijena ZOO karte s uključenim vođenjem 7.20 €)

NAPOMENA: Ponesite eure (€) i užinu

PLAN I PROGRAM:

Po dolasku u Ljubljanu dijelimo se u dvije grupe. Jedna ide u ZOO, a druga na Fakultet. Nakon razgleda ZOO-a, odnosno radionice slijedi zamjena grupa.

• ZOOLOŠKI VRT
  • Individualni razgled zoološkog vrta i organizirano vođenje (usredotočeno na primate i zvijeri).

• BIOTEHNOLOŠKI FAKULTET – STEM radionice i upoznavanje životinja
  • Učenici će upoznati različite vrste životinja (kornjače, žabe, daždevnjake, zmije, tarantule, činčile…)

Na STEM radionicama upoznat će anatomiju i fiziologiju kukaca te njihovu potpunu i nepotpunu preobrazbu.

Učenje će se temeljiti na istraživačkom radu učenika gdje ćemo se fokusirati na precizno promatranje, pretpostavljanje te zaključivanje na osnovi prirodnih istraživanja.

SLOBODNO VRIJEME: po dogovoru nakon radionica

POVRATAK: u večernjim satima

PRIJAVE: putem sljedećeg web obrasca

NAPOMENA: u slučaju velikog interesa, prednost imaju učenici koji su redovito  sudjelovali na STEM radionicama u ovoj školskoj godini

Službeni Instagram

Državna matura 2019.

« Prosinac 2018 »

07.12.2018. 15:30
Održan Strateški forum o digitalnom sazrijevanju škola
U organizaciji Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET i Ministarstva znanosti i obrazovanja, održan je Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola". Na Forumu su uz pomoćnicu ministrice znanosti i obrazovanja, prof. Lidiju Kralj sudjelovali i Ádám Horváth iz mađarskog Centra za digitalnu pedagogiju i metodologiju i Borut Čampelj iz Ministarstva obrazovanja, znanosti i sporta u Sloveniji.

04.12.2018. 09:01
Najava: Strateški forum "Digitalno sazrijevanje škola"
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja organizira Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola", koji će se održati u srijedu, 5. prosinca 2018. godine s početkom u 15 sati u prostorijama Ministarstva znanosti i obrazovanja.