DANI FRANKOFONIJE U GIMNAZIJI JOSIPA SLAVENSKOG

Mjesec frankofonije slave svi frankofoni i frankofili, odnosno govornici i ljubitelji  francuskog jezika i kulture u Hrvatskoj. Slavi se tijekom cijelog ožujka u gradovima i mjestima u kojima djeluju francuski kulturni centri.

U čast tome, diljem cijele Hrvatske učenici francuskog i njihovi profesori priređuju predstave, izrađuju plakate ili proučavaju filmove i pjesme na francuskom kako bi prezentirali drugima ovaj svjetski važan jezik i potaknuli ih na učenje.
Učenici fakultativne nastave francuskog jezika koju u našoj Gimnaziji vodi profesorica Marija Dobec, u utorak, 15. ožujka i petak, 18. ožujka 2016. godine, obilježili su Mjesec frankofonije na svoj način: izradili su plakate, pjevali poznate francuske hitove, častili se francuskim slatkišima i otkrili nam što ih je privuklo učenju francuskog jezika.

Tina Čatlaić, 1. b: Francuski jezik učim jer je to, nakon engleskog, jedan od najproširenijih i najkorištenijih jezika u svijetu. Također, uz znanje francuskog možeš se služiti i španjolskim i talijanskim što smatram jako korisnim.

Ena Mihalković, 1. g: Francuski sam često čula na televiziji i oduvijek mi je zvučao baš posebno i profinjeno pa sam iskoristila ovu priliku da ga i ja naučim.

Klara Haček, 2. b: Odlučila sam upisati francuski jer me zainteresiralo nešto drugačije i novo u našoj školi. Nisam požalila jer uz predivnu i strpljivu profesoricu na svakom satu naučim nešto novo.

Blanka Herman, 2. b: Obožavam putovati, a kako je francuski svjetski jezik i ima mnogo govornika, ovo je super prilika da proširim svoje znanje za budućnost.

Pridružite se i vi timu Francuza i naučite „jezik ljubavi“ !

Maria Levačić, 2.b

Maria Levačić 2.b

objavio: Martina Mavrek   datum: 21. 3. 2016.