Događanja

USPJEH GIMNAZIJSKIH ATLETIČARKI POSTAO TRADICIJA

Na stadionu SRC „Mladost“ u Čakovcu 19. travnja održano je poluzavršno natjecanje za osnovne i srednje škole u atletici.

Ekipa atletičarki iz naše škole uvjerljivim prvim mjestom na županijskom natjecanju izborila je pravo sudjelovanja na regionalnom natjecanju. U kategoriji srednjoškolki, protivnice naših gimnazijalki bile su djevojke iz Varaždina, Križevaca i Slatine.
Natjecale su se u više disciplina: bacanje kugle, skok u vis, skok u dalj, trčanje na 100, 400, 800 i 1000 metara te, na kraju, najatraktivnija i najbolje praćena disciplina – štafeta.
Natjecanje je bilo iznimno napeto i neizvjesno do zadnje discipline, štafete, jer je rezultat Čakovčanki i Varaždinki kroz cijelo natjecanje bio podjednak pa je svaki poen odlučivao o pobjedi.

Zahvaljujući dobrim rezultatima u svim disciplinama, a pogotovo u štafeti, naše djevojke uspjele su savladati sve protivnice i osvojiti prvo mjesto. Ovom pobjedom plasirale su se na završno državno natjecanje u Splitu koje će se održati sredinom svibnja.
Gimnazijske atletičarke već su poznate po svojim uspjesima i nagradama, što smo mogli vidjeti i prošle godine kada su osvojile odličnu brončanu medalju na državnom natjecanju u Osijeku.

Pod stručnim vodstvom profesora Gorana Karamarkovića, za "Gimnazijalac" su se natjecale: Karla Dujić, Nina Dobša, Lucija Lesjak, Eva Zimprich, Sanja Gregorinčić, Tajana Židov i Nika Horvat.

Čestitamo djevojkama na uspjehu i želimo im puno sreće na državnom natjecanju!