Šuma Striborova izvedena u originalnoj i modernoj inačici

Ponedjeljak, 26. rujna 2016. godine, bio je rezerviran za kulturni program koji su gimnazijalci, vođeni prof. Zlatkom Grahovec i prof. Damirom Rodigerom, pripremili za naše europske goste te učenike i profesore naše škole. Jučerašnji događaj kruna je projekta Traditional tales on stage. U Centru za kulturu Čakovec izvedene su dvije verzije Šume Striborove na engleskom, tradicionalna i moderna, za koje su dramatizaciju napisali učenici naše škole.

Autorice tradicionalne verzije su Nina Bočkaj i Antonija Mrla, a moderne verzije Vilim Muršić. Nastupili su:  Katarina Pintarić, Vivien Gudlin, Marin Bogdanić, Sara Bodulica, Nina Bočkaj, Franciska Telebar, Dorotea Koščak, Vilim Muršić, Leon Marciuš, Hana Tisaj i Ines Benčik. Tehnička podrška i postava scene također su bile odlične za što su zaslužni prof. Tamara Srnec i prof. Petar Pavlic.

U pauzi između dviju predstava nastupio je Zbor Gimnazije Josipa Slavenskog Čakovec.

Neizmjerno je lijepo bilo vidjeti kako su naši učenici oživjeli tradicionalnu hrvatsku bajku te je kreativno i duhovito reinterpretirali.

Nakon Centra za kulturu, druženje je nastavljeno u gornjem Međimurju gdje su naši gosti kušali domaće proizvode na imanju obitelji Hažić i uživali u prirodnim ljepotama naše županije.

Na poveznici pogledajte prilog koji je Hrvatska televizija snimila o projektu: Dobro jutro, Hrvatska o čakovečkim Gimnazijalcima

Hrvoje Novak, 3.g

Snimka predstave

objavio: Martina Mavrek   datum: 27. 9. 2016.