Turska čarolija

Nakon posjeta učenika iz triju različitih zemalja Hrvatskoj u okviru projekta Erasmus+ u rujnu, došao je red i na uzvratni posjet. Pet naših učenica (Ines Benčik, Sara Bodulica, Sara Kirić, Lea Šarić i Zoja Vizinger), 31. ožujka 2017. godine, sjelo je u zrakoplov zajedno s profesorima Miroslavom Gakićem, Petrom Pavlicom i Robertom Siladijem i zaputili su se prema Istanbulu. Nakon samo dva sata leta stigli su u zračnu luku Atatürk Uluslararası Havalimanı gdje su ih dočekali njihovi domaćini.

Sljedećih sedam dana bilo je rezervirano za upoznavanje s gradom i okolicom te jednom potpuno drukčijom kulturom, ali i uživanjem u ukusnoj hrani i dobrom društvu. Posjetili su najpoznatije znamenitosti Istanbula: Prinčevske otoke, sultanovu palaču Topkapi, Plavu džamiju, Potopljenu palaču, antički hipodrom, Veliki bazar, Aju Sofiju, Djevojački toranj, park Emirgan, galeriju Istanbul Modern, muzej voštanih figura Madame Tussauds i ulicu İstiklal Caddesi.

Dio vremena proveli su u školi Besiktas Ataturk Anadolu Lisesi gdje su imali priliku vidjeti kako izgleda nastava u Turskoj. Posjetili su i školu Kabataş Erkek Lisesi, jednu od najprestižniji i najstarijih škola u Turskoj, a pogledali su i modernu i tradicionalnu inačicu turske predstave „Şahmeran“ i oduševili se glumačkim sposobnostima svojih vršnjaka iz škole Besiktas Ataturk Anadolu Lisesi. Posjetili su i Cumalıkızık, selo u Aziji poznato po tradicionalnim osmanskim drvenim kućama te İznik, stari grad s dugom tradicijom izrade plave keramike. Ostatak vremena učenice su provodile družeći se sa svojim turskim domaćinima.

Čitav projekt bio je odlično iskustvo koje bi svi zasigurno rado ponovili. Učenice su se vratile kući pune novih iskustava i prijatelja te divnih sjećanja. Većini njih osmijeh s lica nije silazio cijeli tjedan pa nas nije začudila pokoja suza na rastanku.

Sara Kirić, 3.e

objavio: Gabrijela Detelj   datum: 10. 4. 2017.

Državna matura 2019.

« Listopad 2018 »

24.09.2018. 14:45
Objavljen preliminarni program 20. CARNET-ove korisničke konferencije CUC 2018
Objavljen je preliminarni program 20. CARNET-ove korisničke konferencije CUC 2018 koja će se pod nazivom “CUC20: mreža ideja” održati od 21. do 23. studenoga 2018. godine u Konvencijskom centru Šibenik.

19.09.2018. 14:56
U okviru CECIIS-a održan Dan e-Škola
Na Fakultetu organizacije i informatike u Varaždinu započela je trodnevna znanstvena konferencija posvećena informacijskim i inteligentnim sustavima - CECIIS 2018.