Nagrade gimnazijalcima

Ogranak Matice hrvatske u Čakovcu svake godine povodom Dana Matice hrvatske i Dana Međimurske županije raspisuje književni natječaj za učenike osnovnih i srednjih škola.

U kategoriji srednjih škola prijavljena su 22 uratka, a prema odluci prosudbenog povjerenstva, koje su činile Katarina Bajuk, Andrijana Kos-Lajtman i Vera Zemunić, nagrađena su tri rada učenika Gimnazije Josipa Slavenskog Čakovec.

Ivona Balent osvojila je prvu nagradu uratkom „Središčonski rudori“. Njezina je mentorica profesorica Gabrijela Detelj.

Druga je nagrada pripala Berti Bregović i uratku naslovljenom „Smrt“. Mentorirala ju je profesorica Nada Čatlaić.

Sebastian Soldat osvojio je treću nagradu uratkom „Kak su se najšli moji baka i deda“ pod mentorstvom profesorice Mirjane Vidović.

Pohvaljeni su radovi Silvija Činća „Protuletje“, mentorice profesorice Mirjane Vidović, i Sare Novak „Z šajtravom nogom“, mentorice profesorice Zdravke Skok.

Nagrade su učenicima uručene u dvorani Scheier u petak, 28. travnja 2017. godine.

objavio: Gabrijela Detelj   datum: 22. 5. 2017.

« Lipanj 2017 »

20.06.2017. 12:51
CARNet donirao sustav za praćenje kakvoće zraka Tehničkoj školi u Sisku
Tijekom dana mnogi od nas većinu vremena provode u zatvorenom prostoru – kod kuće, na poslu ili u školi. Kakvoća zraka koji udišemo u zatvorenom prostoru ima izravan utjecaj na naše zdravlje, a loša kakvoća zraka u zatvorenom prostoru može štetiti osjetljivim skupinama stanovništva u koje spadaju i djeca.

20.06.2017. 11:02
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet priprema provedbu postupka javne nabave za „Nabavu opreme za regionalne obrazovne centre u okviru projekta “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)” i „Nabavu visokodostupnog sustava za pohranu i analizu strukturiranih i nestrukturiranih podataka u okviru projekta “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)”.