Nova STEM subota u Gimnaziji

Ove se subote, 24. veljače, održala nova serija STEM radionica. Svi oni koji vole prirodoslovlje bili su u mogućnosti sudjelovati na radionicama iz matematike, biologije i fizike te prisustvovati predavanju dr. sc. Ivice Martinjaka, profesora sa zagrebačkog Prirodoslovno-matematičkog fakulteta.

Matematičari su uživali u linearnom programiranju, a biolozi su secirali organe sisavaca na radionici koja se simbolično zvala „Pod nož!“.

Predavanje profesora Martinjaka nadahnuo je film „Čovjek koji je spoznao beskonačnost“ koji je bio iznimno popularan među njegovim studentima te nam je preporučio da ga svakako pogledamo. Nakon toga čuli smo brojne „junačke priče“ iz svijeta znanosti o svemiru, fraktalima, kozmičkoj konstanti, popularnom broju π te o geniju Albertu Einsteinu. Susreli smo se s brojnim nepoznatim pojmovima pomoću kojih nam je profesor Martinjak približio značenje beskonačnosti. Osim beskonačnosti, na predavanju smo imali prilike saznati ponešto i o teoriji postanka svemira, kao i o Newtonovom zakonu gravitacije. Najzanimljiviji dio predavanja svakako je bila Kochova krivulja čija je površina konačna, dok joj je opseg beskonačan. Tu se, naime, krije i sam naziv predavanja – „O nekim susretima konačnog i beskonačnog“.

Glorija Srpak, 4.b

objavio: Gabrijela Brljak   datum: 28. 2. 2018.

Službeni Instagram

Državna matura 2019.

« Prosinac 2018 »

07.12.2018. 15:30
Održan Strateški forum o digitalnom sazrijevanju škola
U organizaciji Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET i Ministarstva znanosti i obrazovanja, održan je Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola". Na Forumu su uz pomoćnicu ministrice znanosti i obrazovanja, prof. Lidiju Kralj sudjelovali i Ádám Horváth iz mađarskog Centra za digitalnu pedagogiju i metodologiju i Borut Čampelj iz Ministarstva obrazovanja, znanosti i sporta u Sloveniji.

04.12.2018. 09:01
Najava: Strateški forum "Digitalno sazrijevanje škola"
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja organizira Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola", koji će se održati u srijedu, 5. prosinca 2018. godine s početkom u 15 sati u prostorijama Ministarstva znanosti i obrazovanja.