Cultural Heritage by Post

Zadnjih su nekoliko sati Povijesti učenici 3.g razreda, pod vodstvom profesorice Marije Borko, proveli uživljeni u projekt „Cultural Heritage by Post" koji je namijenjen obilježavanju Europske godine kulturne baštine.

U taj su projekt, s ciljem promicanja nacionalnog identiteta i vrijednosti kulturnog nasljeđa, osim iz Hrvatske, uključene i škole iz Danske, Poljske, Grčke, Austrije, Cipra i Portugala. Između svih ovih država razmjenjuju se razglednice te paketi s nacionalnim proizvodima. U ovom projektu sudjeluju i druge škole iz Lijepe Naše, a čakovečki gimnazijalci predstavljaju malo i svima im drago Međimurje.

Tako su uz razglednice, koje ilustriraju kulturne znamenitosti Čakovca, poslali i kratke crtice o njima napisane na engleskom jeziku kako bi oni koji ih primaju što bolje upoznali naš kraj. U sklopu projekta jezičari su također na zajedničkoj platformi objavili kratak videouradak snimljen u Muzeju Međimurja koji služi kao uvod onome što dalje pripremaju.

Martina Železnjak, 3.g

objavio: Gabrijela Detelj   datum: 19. 3. 2018.

« Lipanj 2018 »

15.06.2018. 14:43
Objavljena "Nacionalna taksonomija računalno-sigurnosnih incidenata"
U okviru provedbe projekta GrowCERT izrađena je “Nacionalna taksonomija računalno-sigurnosnih incidenata” nastala temeljem  Akcijskog plana za provedbu Nacionalne strategije kibernetičke sigurnosti .

14.06.2018. 23:54
Uklonjene poteškoće u radu e-Dnevnik aplikacije za učenike
U četvrtak, 14. lipnja 2018. godine, u kasnim večernjim satima uočene su nepravilnosti u radu e-Dnevnik aplikacije za učenike. CARNET je tijekom noći poduzeo sve radnje na uklanjanju poteškoća s pristupom e-Dnevnik aplikaciji koje su uočene kod dijela korisnika sustava ocjene.skole.hr  te je u ranim jutarnjim satima uspostavljena puna funkcionalnost e-Dnevnik aplikacije za učenike.