Livio Benčik osvojio nagradu na Otvorenoj smotri softverskih radova

Učenik 3.F razreda naše škole osvojio je nagradu za svoj softver Roditeljska zaštita.

Hrvatski savez informatičara svake godine organizira Otvorenu smotru softverskih radova mladih informatičara Hrvatske. Ciljevi smotre su: rad sa nadarenim mladim informatičarima te praćenje i podrška istih, otkrivanje i razvoj stvaralačkih sposobnosti mladih, poticanje i usavršavanje općeg nivoa znanja iz informatike, prezentacija najboljih radova potencijalnim korisnicima i široj javnosti, podrška mladim informatičarima i mentorima za daljnje djelovanje na području edukacije i stvaralaštva u informatici, osnaživanje školskog sustava RH kroz primjere dobre prakse mladih informatičara, okupljanje najtalentiranijih mladih informatičara radi daljnje suradnje i razmjene informatičkih znanja i iskustava i promocija otvorenosti (open source).
Povjerenstvo izabire radove i vrednuje ih prema sljedećim elementima:
  • izvornosti izbora teme i razine inventivnosti, te stvaralačkom umijeću
  • složenosti izrađenoga rada
  • udjelu vlastitog koda
  • učinkovitosti korisničkog sučelja
  • nastupu autora pri predstavljanju rada
  • tehničkoj izvedbi i cjelovitosti priložene dokumentacije
  • doprinosu tehničkom razvoju - mogućnosti primjene rada
  • stupnju dorađenosti rada
  • mogućnost daljnjeg usavršavanja rada

Ove je godine nagradu u kategoriji srednjoškolaca dobio Livio Benčik, a predstavio se softverom namijenjenim roditeljima kako bi zaštitili svoju djecu od neprimjerenih sadržaja na računalu i pametnom telefonu te ograničili vrijeme korištenja istih.

Priznanje i nagrada su dodijeljeni 18. prosinca prigodom obilježavanja Dana Hrvatskog saveza informatičara.

objavio: Miljenko Blažeka   datum: 27. 12. 2014.