Održana županijska Smotra LiDraNo

Gimnazijalci uspješni na LiDraNu

Gimnazija Josipa Slavenskog Čakovec uključila se svojim kreativnim ostvarajima u sve kategorije LiDraNa te su gimnazijalci i ove godine bili uspješni.

Tako su u kategoriji literarnih radova za državnu smotru predloženi Jakov Skok iz 3. D razreda (voditelj prof. Ivan Pranjić) i učenik 1. D razreda Vilim Muršić (voditeljica prof. Zlatka Grahovec). Školski list Čagi nastavlja uspješno – i ove je godine predložen za sudjelovanje na  državnoj smotri. Uredništvo predstavljaju učenica 4.e Sara Jakopić i prof. Helena Zečar Lajtman. Profesorica Barbara Markač-Despinić mentorica je učenicima Lani Slamek i Alojziju Košiću koji su svojom radijskom emisijom Ukalupljena misao također predloženi za sudjelovanje na državnoj smotri.

U dramsko-scenskoj kategoriji našu školu odlično su predstavljali Damjan Mikec kazivanjem poezije (voditeljica prof. Nada Čatlaić), Ana Zrna monologom (Francesco Miralles: Ljubav između korica) i dramska skupina predstavom Ne idi s tim u javnost (voditeljica prof. Barbara Markač-Despinić). Glumili su Lucija Balent, Marta Ovčar, Sara Bodulica, Marin Bogdanić, Sara Sedmak, Laci Šarić i Karlo Posavec.

Čestitke svim učenicima i njihovim mentorima!

objavio: Zlatka Grahovec   datum: 20. 2. 2015.