Gimnazijalke na Državnom prvenstvu iz badmintona

Učenice Gimnazije sudjelovale na Državnom prvenstvu iz badmintona

Državna prvenstva iz badmintona za osnovne i srednje škole održala su se u Dubrovniku, 5. i 6. ožujka. Nakon otvorenja prvenstva u Osnovnoj školi Marina Držića, srednjoškolci su natjecanje započeli u istoj, dok su osnovnoškolci autobusom otišli u Osnovnu školu Ivana Gundulića i tamo započeli borbu za naslov državnog prvaka.

U četvrtak, prvi dan natjecanja, odigravala su se natjecanja u skupinama i polufinala. Prvenstvo je bilo puno suprotnosti, počevši od vremena i vremenskih neprilika pa sve do samog načina igre učenika srednjih i osnovnih škola. Pobjednici ovogodišnjeg Državnog prvenstva iz badmintona u kategoriji srednjih škola su Prva gimnazija i Športska gimnazija iz Zagreba.

U ženskoj kategoriji natjecale su se Gimnazija Dubrovnik, Gimnazija Eugena Kumičića Opatija, Gimnazija Josipa Slavenskog Čakovec, Gimnazija Velika Gorica, Športska gimnazija iz Zagreba i Trgovačka i komercijalna škola Davor Milas iz Osijeka.
Djevojke iz Čakovca su lagano osvojile prolaz na državno prvenstvo, no na samom prvenstvu nisu izborile prolaz u finale ili natjecanje za brončanu medalju u petak jer u njihovoj kategoriji neizvjesnosti nije bilo. Naime, Športska gimnazija ima dugu povijest osvajanja titule državnih prvaka. Za Čakovčanke je natjecanje završilo u četvrtak tako da su imale više vremena za uživanje u sunčanom petku i razgledavanju dubrovačkih zidina.

Svi natjecatelji na državnom prvenstvu složili su se da će im Dubrovnik ostati u lijepom sjećanju, nekima po avanturama, nekima po izvanrednim uspjesima, a nekima i po neugodnim vremenskim uvjetima i nezapamćenom količinom kiše koja je zarobila Dubrovnik i okolicu u petak.

objavio: Tea Franjić   datum: 12. 3. 2015.