Rukometaši „Gimnazijalca“ podijelili sudbinu s kolegicama

Gimnazijalci osvojili drugo mjesto u rukometu

U četvrtak, 26. ožujka u Koprivnici je održano poluzavršno Natjecanje regije Sjever u rukometu za mladiće. Rukometaši iz Gimnazije plasirali su se na poluzavršnicu nakon duljeg „sušnog“ razdoblja. Očekivanja su bila velika, postojala je nada da bi mogli iznenaditi svoje protivnike na poluzavršnici i plasirati se na završno natjecanje.

Isti su cilj nastojale ostvariti četiri ekipe: Gimnazija „Fran Galović“ iz Koprivnice, Gimnazija Josipa Slavenskog iz Čakovca, Gimnazija Petra Preradovića iz Virovitice i Druga gimnazija iz Varaždina.

Prvi su susret naši rukometaši imali s Viroviticom. Očekivala se pobjeda, ali se do nje došlo uz puno napora. Rezultat 18:16 u korist gimnazijalaca ostvaren je tek pri kraju utakmice nakon nešto bolje i borbenije igre u drugom dijelu susreta i stalnog vodstva protivničke ekipe. U drugoj je skupini ekipa iz Varaždina bila bolja od domaćina s rezultatom 19:8. U susretu za treće mjesto ekipu Virovitice pobijedili su domaćini nakon izvođenja sedmeraca i ostvarenog konačnog rezultata 23:22.

Finale između naših mladića i Varaždinaca bilo je očekivano kvalitetno i u visokom ritmu. Varaždinci su ipak bili kompaktnija ekipa te su vodili cijelu utakmicu, u jednom trenutku čak s pet golova razlike, tako da ni dodatni napor naših rukometaša u završnom dijelu nije bio dovoljan za bolji rezultat od konačnog 18:20. Tako su osvojili drugo mjesto, što je nedovoljno za odlazak u Poreč, ali postoji nada da će sljedeće godine biti bolje.

Za „Gimnazijalac“ su igrali: Matija Vikert, Filip Goričanec, Ivan Srnec, Filip Jakšić, Sven Hrešć, Filip Kerman, Dominik Jambrošić, Robert Brkić, Petar Glumac, Filip Hudin, Leon Marciuš, Josip Novak, Karlo Jambrović i Leon Novak. Mentor ekipe bila je Suzana Trupković, prof. mentor, a mladiće je pripremio i vodio trener Matija Kraljić.

Autor: Suzana Trupković, prof. mentor

objavio: Suzana Trupković   datum: 30. 3. 2015.