Istrani u Međimurju

Nastavlja se uspješna razmjena učenika

Sedmero je Pazinjana zajedno sa svojim profesorom iz geografije prošlog mjeseca istraživalo Međimurje. Oni su u sklopu nastavka razmjene učenika između Gimnazije Josipa Slavenskog i Strukovne škole Juraja Dobrile Pazin posjetili Međimurje, a od 23. do 30. travnja ugostili su ih učenici drugih i trećih razreda Gimnazije. Tako su u četvrtak, ali i nekoliko narednih dana, nakon što su im gimnazijalci predstavili školu, mogli vidjeti i kako izgleda nastava u našoj Gimnaziji.

Prvi je dan zajedno s učenicima s razmjene u Čakovec stigla i nogometna momčad pazinske škole te su zajedno s našim nogometašima odmjerili snage u prijateljskoj utakmici. Nakon toga su nogometaši krenuli kući, a naši su gosti s domaćinima uživali u nastavi, a kasnije i razgledavanju Čakovca. Tijekom vikenda su, osim čakovečkih znamenitosti, dobro upoznali i čakovečke kafiće koji su im se itekako dopali. Međutim, za vikend nisu samo ljenčarili, već se većina domaćina sa svojim gostima popela na bicikle i provozala Međimurjem, pa su na kraju stigli i do Mađarske, a vikend su iskoristili i za kuglanje. Za Pazinjane je, ali i Međimurce profesorica Skok održala radionicu o frazemima, gdje su se dobro nasmijali poslovicama i izrazima korištenima u jednom, ali i drugom kraju. Pazinjani su posjetili i Muzej Međimurja, koji, srećom, nije pokvario kišni dan, a već je idući dan zasjalo sunce te nas je sve pratilo u razgledu Mure, Drave i svega između. Pred kraj posljednjeg dana boravka u Čakovcu Pazinjani su prisustvovali i otvorenju izložbe fotografija svemira u holu škole te se polako opraštali od Međimurja.

Tako je, kao i svim lijepim stvarima, posjetu dragih nam gostiju došao kraj. Završni je oproštaj bio u četvrtak, kada su Pazinjani sjeli na bus za Varaždin i zatim produžili do Istre.

objavio: Petra Bobić   datum: 25. 5. 2015.