Najkreativnijim gimnazijalcima dodijeljena Nagrada „Zdenko Barbarić“

Nagradom se nastavlja naslijeđe Zdenka Barbarića

Već desetu godinu Gimnazija Josipa Slavenskog u Čakovcu nagrađuje svoje najkreativnije učenike za stvaralački rad u izvannastavnim aktivnostima nagradom koja nosi ime njezina bivšeg, tragično preminulog učenika. Zdenko Barbarić bio je izuzetno nadaren, utemeljitelj je Čagija, školskog lista, pjesnik, a prvenstveno dobra i poštena osoba koja je svima pomagala i koja je imala rješenje za sve probleme svojih suučenika u Gimnaziji.

U sjećanje na život i stvaralaštvo Zdenka Barbarića utemeljila se zaklada koja nosi njegovo ime i iz koje se svake godine darovitim gimnazijalcima dodjeljuju novčane nagrade za njihovo stvaralaštvo i rad. Tako duh i djelo Zdenka Barbarića žive dalje.

Ove je godine nagrada dodijeljena Damjanu Mikecu (4. a) za dobrotvorni i humanitarni rad, sportska postignuća te uspjeh u recitatorskim nastupima, Marti Horvat (4. e) za postignuća na natjecanjima iz njemačkog jezika i u jezičnom izražavanju, Veroniki Drk (4. f) za kreativni rad i uspjeh na mnogim područjima, Tei Franjić (4. g) za uspjehe u fotografskom radu koje su prepoznali i van zidova Gimnazije, Antoniji Jančec (4. g) za volonterski rad i uspjeh u prirodoslovnim znanostima te Sebastijanu Zadravcu (4. g) za uspjeh na natjecanjima iz njemačkog jezika te glazbene uspjehe.

Učenici su se zahvalili profesorima, razrednicima i ravnateljici. „Hvala vam što ste stajali iza nas, što ste nas gurali. Ponosni smo što smo dobitnici ove nagrade i nosit ćemo dalje naslijeđe Zdenka Barbarića“, poručila je profesorima Antonija Jančec.

Dodjeli nagrada prisustvovala je i majka Zdenka Barbarića koja vrlo dirljivo zahvalila učenicima na trudu i radu, ali je i istaknula kako je ponosna što naslijeđe Zdenka Barbarića živi dalje u školi u koju je ugrađeno njegovo ime.

objavio: Petra Bobić   datum: 9. 7. 2015.