Sat kodiranja u Gimnaziji

U sklopu Tjedna računalnih znanosti koji se obilježava od 8. do 14. prosinca, 10. prosinca 2015. godine u našoj je školi održan Sat kodiranja pod vodstvom prof. Miljenka Blažeke.

Projekt organizira Code.org, neprofitna organizacija koju kao partner podržava Microsoft, a pokrenut je u SAD-u zbog popularizacije informatike i širenja svijesti o njezinoj važnosti. U projekt su uključeni sudionici iz cijelog svijeta. Najbolja strana projekta jest da se u sat vremena može naučiti ono najosnovnije o programiranju, dok se istovremeno uz kreativne igre može i dobro zabaviti. Projekt je namijenjen svim uzrastima, a glavni je cilj naučiti učenike da njeguju vještine rješavanja problema, logike i kreativnosti, što će im zasigurno trebati u budućnosti.

Naši su učenici u razgovoru istaknuli da su se na Satu kodiranja dobro zabavili te da su uz kreativne igre i pomoć profesora naučili ponešto o osnovama programiranja. Razveselilo ih je što su na kraju projekta dobili i diplomu kao uspomenu na svoje prve programerske korake.
 „Bilo je jako poučno i zanimljivo. Dojmio me se kratki videozapis koji smo odgledali na početku, a govori o važnosti programiranja u svijetu. Uz igricu Minecraft i pomoć prof. Blažeke koji se trudio da nam sve objasni, uspjela sam usvojiti osnove programiranja. Nadam se da će se ovakve kreativne radionice opet održati u našoj školi.“ (Paula Kedmenec, 2.B)

objavio: Martina Mavrek   datum: 12. 12. 2015.