Gimnazijalci prvaci regije u badmintonu

Poluzavršno natjecanje regije Sjever iz badmintona za srednje škole ove se godine održalo 16. veljače 2016. u našoj Gimnaziji. Za prvo mjesto i plasman na državno natjecanje u Poreču, u muškoj i ženskoj konkurenciji, borili su se učenici iz sljedećih škola: Graditeljske škole Čakovec, Prirodoslovne i rudarske škole Varaždin, Gimnazije Fran Galović Koprivnica, Srednje škole Marka Marulića Slatina te domaćina Gimnazije Josipa Slavenskog Čakovec.

Najuspješniji mladići bili su naši učenici pod mentorstvom profesora Roberta Siladija. Iako sa samo tri igrača (zbog bolesti jednog člana ekipe), uspjeli su izboriti plasman te su kvalitetnom igrom, bez ijednog poraza, zasluženo pobijedili. Vrlo neizvjesna i napeta borba vodila se između učenica Gimnazije Fran Galović Koprivnica te naših gimnazijalki. Koprivničanke su na kraju ipak uspjele odnijeti pobjedu te su se tako plasirale na državno natjecanje. Njihov je mentor profesor Miroslav Samardžić.

Natjecanje je zračilo borbenošću, uzbuđenjem  te poštenom igrom. S puno motivacije i pozitivne energije, natjecatelji su pokazali odličnu igru.
Čestitamo pobjednicima te im želimo puno sreće i uspjeha na državnom natjecanju!

Za Gimnazijalac su nastupili: Filip Bel, Tin Novosel, Luka Grubić, Paula Horvat, Katja Siročić, Barbara Kancijan i Laura Horvat. Lino Zadravec ovaj put nije nastupio, ali će se svojoj ekipi pridružiti u Poreču.

Maja Nedeljko, 2.b

objavio: Martina Mavrek   datum: 17. 2. 2016.