Volonterima naše škole priznanje Nacionalne zaklade za razvoj civilnog društva

Kao školi s razvijenim programom volonterstva našoj je Gimnaziji dodijeljeno priznanje Nacionalne zaklade za razvoj civilnog društva.

Kao školi s razvijenim programom volonterstva našoj je Gimnaziji dodijeljeno priznanje Nacionalne zaklade zarazvoj civilnog društva. Uz profesora Davorina Zorka, voditelja nas mladihvolontera, svečanosti dodjele priznanja održanoj 24. studenoga 2008. u zagrebačkomhotelu Westin nazočile smo i mi, Petra Jalšovec, Paula Borko, Mirta Matulić i Magdalena Jančec.

Bila nam je izuzetna čast biti međubrojnim udrugama, institucijama, donatorima čiji je volonterski rad prepoznat,a nekoliko dana prije same svečanosti u Gimnaziji je snimljen i prilog zatelevizijske emisije Dobro jutro Hrvatskai Županijska panorama o dugogodišnjemvolonterskom radu čakovečkih gimnazijalaca u kojem su nas predstavile učenice Sandra Juzbašić, Mirta Matulić i Magdalena Jančec.

Priča o volonterstvu u našoj školiima dugu tradiciju, od Sajma dobrote koji ove godine slavi svoj deveti rođendan,do stalnih posjeta naših učenika Dječjem odjelu Županijske bolnice, Centru za odgoj i obrazovanje kao i Gradskojknjižnici „Nikola Zrinski. Uz to, sve je više učenika koji će mjesta zavolonterski rad samoinicijativno tražiti u svojoj okolini, bilo na selu ili ugradu.

Volonterski je posao posaou kojem se uvijek traži zaposlenik više. Zbog toga je jedna ovakva nagradaškoli veliki poticaj za nastavak rada, ali i veliko hvala svima onima koji svoje slobodno vrijeme daruju onima kojima je i osmijeh zaista potreban.

Volonterstvo 1volonterstvo

Volonterstvo 2

Volonterstvo 3

objavio: Magdalena Jančec   datum: 26. 11. 2008.