Gimnazijalci državni prvaci u badmintonu

Završnica državnog natjecanja iz badmintona za mladiće i djevojke srednjih škola održana je 28. travnja 2016. godine u Umagu, u dvorani Osnovne škole Marije i Line. Naši su gimnazijalci rezultatom 3:2 savladali zagrebačku Športsku gimnaziju i osvojili  prvo mjesto.

Uz ekipu Gimnazijalca,u našoj skupini bile su i ekipe iz Gimnazije Dubrovnik i Tehničke škole Vinkovci, dok su drugu skupinu činile ekipe Športske gimnazije Zagreb, Gimnazije Velika Gorica i Gimnazije Pula. Naši dečki bez izgubljenog seta glatko su prošli skupinu i plasirali se u poluzavršnicu gdje su s uvjerljivih 3:0 savladali gimnazijalce iz Velike Gorice te ušli u završnicu gdje ih je čekao „ŠPOGI“ koji je također uvjerljivo savladao svoje protivnike i pokazao da je favorit prvenstva. No, u sportu favoriti ne moraju nužno biti i pobjednici. Nakon dvaju pojedinačnih mečeva bilo je 1:1 pa je već tada bilo jasno da će parovi odlučivati o konačnom rezultatu. Naša dobitna kombinacija Bel – Zadravec uvjerljivo je dobila svoj susret rezultatom 21:8 pa je Luka Grubić rutinski odradio zadnji meč za konačnu pobjedu i zlatnu medalju. Nakon dviju sušnih sezona badmintonaši su ponovno zasjeli na vrh gdje smo ih ranijih godina navikli gledati. Ovo je već četvrti osvojeni naslov državnih prvaka od kako je badminton uvršten u sustav natjecanja.

Ekipu su činili: Filip Bel, Lino Zadravec, Luka Grubić i Tin Novosel, a voditelj ekipe je profesor Robert Siladi.

Čestitamo!

objavio: Martina Mavrek   datum: 29. 4. 2016.