Stolnotenisačice brončane na državnom natjecanju

Završnica Državnog prvenstva školskih sportskih društava za šk.god. 2015./2016. održana je u Poreču od 27. do 29. travnja. Naši predstavnici na tom natjecanju bili su i stolnotenisači i stolnotenisačice. Tražio se najbolji u konkurenciji od šest ekipa, pobjednika poluzavršnih natjecanja.  Naše su djevojke natjecanje započele susretima u grupi B, a prvi susret završio je porazom od I. gimnazije iz Zagreba te pobjedom nad ekipom Srednje škole fra Andrije Kačića Miošića iz Makarske.

Upravo ova pobjeda dovela ih je u polufinale protiv ekipe Srednje škole Duga Resa koja je bila prejaki protivnik te, kasnije, državni prvak u konkurenciji djevojaka. Poraz od 3:0 za naše djevojke značio je borbu za broncu. Ovu vrlo važnu utakmicu djevojke su morale odraditi najbolje što znaju. Važan susret odigrala je Dora Cividini s najboljom protivničkom stolnotenisačicom. Odlična igra i borbenost dovele su do pojedinačne pobjede i izjednačenja u ukupnom skoru, a pobjedu za broncu svojim sigurnim nastupom osigurala je Marta Cividini.

Za „Gimnazijalac“ na natjecanju su sudjelovale Dora i Marta Cividini, Eva Kolarek i Laura Horvat, a voditeljica ekipe bila je Suzana Trupković, prof.mentor.

Mladići su, pod vodstvom prof. Gorana Karamarkovića, imali vrlo težak zadatak: pokušati osvojiti medalju. Konkurencija na muškom turniru bila je izuzetno jaka stoga slobodno možemo reći da smo odgledali posebno kvalitetan stolni tenis, a pred našim mladićima bio je zaista težak put. U grupi su zabilježili poraze od ekipa Dugog Sela i Osijeka od 3:1 te tako ostali peti u ukupnom poretku. Prvo mjesto osvojila je ekipa Športske gimnazije iz Zagreba pobjedom nad Srednjom školom Dugo Selo.

Ekipu „Gimnazijalca“ činili su: Ivan Mikac, Marko Lovrek, Ivan Lovrek i Mašan Sredanović.

objavio: Martina Mavrek   datum: 2. 5. 2016.