SUBOTNJA NASTAVA BEZ ZVONA U GIMNAZIJI

Ili što to rade kreativni i nadobudni gimnazijalci u subotnje jutro…

Prepune entuzijazma, odlučile smo provjeriti kako protječe radna subota u Gimnaziji i što naši učenici rade u tim ranojutarnjim satima u školi.

Nakon nekoliko uzastopnih odbijanja, s isprikom da je prerano za fotografiranje i dokumentiranje njihova rada, uputile smo u dvoranu gdje su dečki igrali nogomet. Većina njih nas nije ni primijetila, samo su nastavili trčati za loptom, kao da su, poput pravih nogometnih zvijezda, već naviknuti na fotografe. Samo vježbajte dečki, možda i bude nešto od toga!

Radna subota1

Kad smo se uvjerile da na fakultativnoj nastavi iz tjelesnog nema pauze za intervju, krenule smo prema učionici fizike. Fizičari rade u dvije grupe. Jednu grupu zatekle smo kako vježba zadatke vezane uz rotaciju, dok druga grupa izvodi pokuse i rješava zadatke vezane uz volumno i termičko širenje. Dečki su nam rado prezentirali pokus vezan uz rotaciju (koji se može vidjeti na fotografiji). Uz ovakve lumene i profesora Barčota i fizika izgleda laka!

Radna subota 2  Radna subota 3 Radna subota 3

I kemičare smo zatekle u radnoj atmosferi. Neki vježbaju zadatke, neki izvode pokuse, ali svi pozorno slušaju profesorice Majetić i Jakopčević.

Radna subota 5

Bonjour! Novopečeni Francuzi uhvaćeni su u borbi s osnovama francuskog jezika. Uz profesoricu Mlinarić sve je lakše! Nije lako ni Nijemcima, oni se spremaju za međunarodni ispit iz njemačkog jezika i vrlo marljivo uče i vježbaju od jutra uz pomoć profesorice Medved i profesorice Zadravec. Viel Glück

Radna subota 5

Vrlo zanimljivo bilo je u učionici u kojoj su domišljate djevojke iz skupine Hobby arta izrađivale vjenčiće i ukrase za božićni Sajam dobrote, sve to pod budnim okom i uz vještu ruku naše profesorice Vuk. Toplo preporučamo da njihove radove potražite (i kupite, naravno) na ovogodišnjem sajmu.

Radna subota 6 Radna subota 6

Sigurne smo da znate da od ove godine svoje vještine raspravljanja možete upotpuniti i produbiti u novoosnovanom Debatnom klubu uz profesoricu Lilek na čelu. Trenutno učenici pripremaju debatu o razlikama i sličnostima, prednostima i nedostacima života na selu i života u gradu! Zanimljivo, zar ne?! Saznajemo da će se javna debata održati 6. prosinca u 10 sati u auli Gimnazije. Dođite!

Radna subota 7

Maštovita i talentirana, ali pomalo sramežljiva glumačka ekipa uvježbava predstavu za doček Djeda Mraza uz savjete profesorice Čatlaić!

U učionicu glazbenog privukli su nas predivni glasovi! Naše zborašice i profesor Rodiger imaju posla jer ih čeka godina puna nastupa i projekata! Trenutno uvježbavaju skladbe koje će izvoditi kao vokalna pratnja za Valentinovo. Jedva čekamo!

I posljednje, ali nipošto i najmanje važno, tu smo mi novinari koji pišemo, istražujemo, raspravljamo i spremamo vaš i naš Čagi, ali i poseban vodič za Sajam dobrote koji ćemo vam predstaviti u tjednima koji dolaze!

Nadamo se da smo vam ovim isječcima (a ima toga još) uspjele dočarati radnu, ali veselu i dinamičnu subotnju atmosferu u našoj školi!

objavio: Nina Ovčar   datum: 26. 11. 2008.