Predstava za gimnazijalce

U utorak, 3. svibnja, u Centru za kulturu u Čakovcu prikazana je edukativna predstava „Pola-pola“ namijenjena djeci starijoj od 11 godina, odnosno svima onima koji se ne snalaze u svijetu odraslih. Kazališna družina Pinklec, Teatar Poco Loco i Teatar Exit zaslužni su za koprodukciju predstave.

Učenici drugih razreda te učenici 1.a razreda pogledali su predstavu koja progovara o problemu razvoda iz perspektive djece koja to uskoro više neće biti jer im se približava pubertet, oni postaju zreliji i imaju svoje tajne, svoje težnje da se dokažu roditeljima i postanu samostalne osobe. I dok odrastaju i brinu o svojim problemima, moraju se nositi i s problemima i tajnama svojih roditelja. Glavni lik, dvanaestogodišnja Nika, suočava se s razvodom svojih roditelja, a Andrija, njezin najbolji prijatelj, to je iskustvo prošao već tri puta i zato se  na drugačiji način nosi s tom situacijom: ležernije sve prihvaća dok je Nika histerična i očajna. Prijateljstvo Andrije i Nike iskreno je i čvrsto te joj to pomaže pri tjeskobi koju osjeća. Predstava je vrlo poučna za mlade, ali i za roditelje i starije. Nakon izvedbe glumci su učenicima postavljali pitanja vezana uz njihov doživljaj teme koju predstava problematizira, a učenici su odgovarali zanimljivim i zabavnim odgovorima. Sve u svemu, jedno ugodno druženje!

Glorija Srpak, 2.b

objavio: Martina Mavrek   datum: 7. 5. 2016.