Završetak projekta „Matematika između realnog i virtualnog“

Završna konferencija projekta „Matematika između realnog i virtualnog“ održana je 10. listopada 2016. u hotelu Westin u Zagrebu. Članovi projektnog tima predstavili su rezultate projekta zaposlenicima škola sudionika projekta i uzvanicima.

Nakon pozdravne riječi ravnateljice XV. gimnazije Ljiljane Crnković, osnovne informacije o projektu izložila je Sanja Antoliš. Provedene edukacije o kurikulumu predstavila je Vesna Smadilo, a o edukaciji o primjeni tehnologije u nastavi matematike govorile su Snježana Lukač i Tamara Srnec. Kroz primjere dobre prakse sa studijskog putovanja u Lahr uzvanike je provela Jelenka Anić.

U nastavku konferencije ciljeve i module izrađenog kurikuluma izložili su Štefanija Požgaj i Miljenko Blažeka, o ishodima učenja u fakultativnoj nastavi matematike govorila je Dubravka Toldi, a o učenju i poučavanju Maja Đerek. Petra Čukec i Dijana Soldić upoznale su sudionike konferencije s vrednovanjem u fakultativnoj nastavi. U idućem bloku konferencije o vježbenicama i priručniku za nastavnike govorile su Aneta Copić i Eva Špalj, a nakon toga je Sanja Vučetić predstavila rezultate pilot testiranja. O EU promociji govorila je Mirela Lončar, a o promociji kurikuluma Maja Mihalic. Na kraju službenog dijela konferencije sudionicima konferencije su se obratili ravnatelji partnerskih škola: Blaženka Ječminek  iz XII. gimnazije Zagreb, Stipo Tomić iz Gimnazije Matije Antuna Reljkovića Vinkovci i Tea Dragić Runjak iz Gimnazije Josipa Slavenskog Čakovec.

Po završetku službenog dijela, sudionici konferencije su u neformalnom druženju razmijenili dojmove i iskustva, a mogli su pregledati kurikulum, vježbenice i priručnik za nastavnike. Fotogalerija s događanja dostupna je ovdje. Kurikulum razvijen tokom projekta uskoro će biti dostupan na internetskoj stranici XV. gimnazije (www.mioc.hr).

Projekt „Matematika između realnog i virtualnog” je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda.

Sadržaj ove publikacije/emitiranog materijala isključiva je odgovornost XV. gimnazije.

Nositelj ovog projekta je XV. gimnazija Zagreb, a koordinatorice aktivnosti su Sanja Antoliš, Aneta Copić i Eva Špalj. Partneri projekta su XII. gimnazija Zagreb, Gimnazija Matije Antuna Reljkovića Vinkovci i Gimnazija Josipa Slavenskog Čakovec.

objavio: Gabrijela Brljak   datum: 12. 10. 2016.