SAJAM DOBROTE U ZNAKU „ZVIJEZDA“

Dobrotvorna akcija Sajam dobrote i ove je godine nadmašila sva očekivanja

19. prosinca 2008. po gimnazijskom starom običaju održao se Sajam dobrote. Škola se pretvorila u velik zabavan i šaren, veseljem ispunjen prostor!

Svaki je učionica bila na svoj način zanimljiva i otkrivala je kreativnost, domišljatost i veliko srce naših učenika i profesora. Bilo je svega: od svježe pripremljene hrane u Hranionici u kojoj su se  prodavale nabolje kobasice naših maturanata – matematičara, palačinke, medeni proizvodi od meda, kolači i sokovi, do videorooma, tatooa, natjecanja prijatelja pod poznatim nazivom Moj prijatelj je bolji od tvog, kafića Kod Barčota, prodaje nakita i drugih vještih rukotvorina našeg Hobby arta. Nije izostala ni, za mnoge najvažnija, aukcija isprika. Imenik se ponekad otvara u najnezgodnije vrijeme, dočekajmo ga spremni!

Da Sajam ne bi ostao samo sajam, u auli Gimnazije odvijao se dinamičan i raznovrstan program vrhunac kojeg  bio  je školski show Profesori pjevaju. I ove su se godine odazvali mnogi profesori, ovaj put pokazujući svoje vrsno pjevanje.

Očarala nas je profesorica Darinka Dadić  sa svojom razrednom ekipom i pjesmom Hand by hand. Profesorica Davorka Majetić zapjevala je uz Petru Balić i klapu razrednih šarmera pjesmu Da te mogu pismom zvati. Profesorica Željka Lilek i Vanja Ovčar pjesmom Vrtuljak kampanjca, obradom Balaševićeva Ringišpila, dočarali su naše svakodnevne rasprave, a profesor Denis Barčot izmamio je ovacije pjevajući s Merljindom Ljušaj pjesmu One.  Sajamskim zvijezdama pridružila se i dr. Narcisa Slugan koja je svoju rokersku narav dokazala dinamičnim nastupom sa Sandrom Juzbašić pjevajući Danas sam luda. Šećer na kraju bile su profesorica Terezija Milinarić i Lidija Kramar pjevajući o različitim, a opet tako sličnim vizijama sreće – pjesmu  Za mene je sreća.

I ove godine stručni žiri, koji su činili naša ravnateljica Tea Dragić Runjak, profesorica Branka Srnec Tompa i maturanti Vitomir Šoltić i Dino Perčić, zabavio nas je svojim duhovitim komentarima.

Dakle, zaključak svega jest: odlična atmosfera ostvarena zajedničkim ciljem – nesebičnim pomaganjem drugima.

Rezultat?  Ponosno ističemo da je prikupljeni iznos nadmašio sve dosadašnje: prikupljeno je oko 19 000 kuna koje namjenjujemo Udruzi oboljelih od leukemije i limfoma, zakladi Ana Rukavina i Fondu učenika Gimnazije.

Glavne čestitke upućujemo profesorici Mirjani Vidović i Vijeću učenika s Matejom Gabor na čelu, a i svima koji su doprinijeli ovako prekrasnom završetku prvog polugodišta i 2008. godine!

Slike, čiji su autori Zlatka Grahovec i Nikola Vidović, možete pogledati u foto galeriji u glavnom izborniku.

objavio: Zlatka Grahovec   datum: 23. 12. 2008.