Uspješna ekipa „Gimnazijalac“ na državnom prvenstvu

Od 30.4. do 2.5. u Poreču je održano Državno prvenstvo školskih sportskih društava. Čak 6 ekipa Gimnazije Josipa Slavenskog Čakovec ostvarilo je nastup na natjecanju kamo su krenule s velikim očekivanjima. Ukupni rezultat je zavidan - ostvareno je jedno treće mjesto, tri četvrta i dva peta mjesta.

Najuspješnije su bile badmintonašice koje su nakon osvojenog drugog mjesta u skupini pokušale kroz poluzavršnicu doći u finale. No, ekipa Gimnazije Dubrovnik bila je jača pa su Čakovčanke krenule u  borbu za 3.mjesto, gdje su ostvarile pobjedu nad Salezijanskom klasičnom gimnazijom iz Rijeke te tako osvojile brončanu medalju.

Od jutra, prvog dana natjecanja, na atletskom borilištu pojavili su se mnogi natjecatelji željni pobjede, pa su tako i atletičarke iz čakovečke Gimnazije pokazale sve što znaju. Nakon ukupno 7 disciplina, bodovi koje su osvojile bili su dostatni za osvajanje odličnog četvrtog mjesta.

Rukomet je kao dvodnevni loptački sport počeo u četvrtak ujutro i potrajao sve do petka popodne. Rukometašice su na natjecanje otišle s velikim očekivanjima. Kako je turnir odmicao, bilo je jasno da su sve ovogodišnje ekipe kvalitetne i da će borba biti teška. Pobjeda i neriješen rezultat u skupini doveo ih je do 1. mjesta i poluzavršnice sa starim, dobro poznatim protivnikom, ekipom Mladost 96. iz Đakova. Dinamična i neizvjesna utakmica završila je porazom Čakovčanki sa samo jednim golom razlike. U najvažnijoj utakmici za brončanu medalju, djevojke iz čakovečke Gimnazije ponovno su pokazale svoju vrijednost, no sreća je opet prevagnula na stranu djevojaka iz Sinja. Porazom od 17:16, Čakovčanke su osvojile četvrto mjesto.

Kao povijesno važan dio ovogodišnjeg prvenstva, futsal za djevojke (natjecanje održano prvi puta) bio je očekivano zanimljiv svima, pa tako i Čakovčankama koje su zasluženo došle do prvenstva pobijedivši na poluzavršnici. Već sam dolazak u Poreč bio je veliki uspjeh. No one tu nisu stale pa su nakon borbe u skupinama, gdje su drugo mjesto osvojile fantastičnim obranama naše vratarke, izborile prolaz u poluzavršnicu koja se održavala dan kasnije. Poluzavršnice su pokazale koje škole definitivno zaslužuju prolaz u finale, a u borbi za treće mjesto djevojke iz čakovečke Gimnazije poražene su od nogometašica iz Dugog Sela te su tako ostale bez medalje.

Odbojkašicama je ždrijeb donio dva najjača protivnika na turniru, ekipu Špogi iz Zagreba i aktualne prvakinje, Srednju školu Mate Balote iz Poreča. Iako su pokazale veliku želju za pobjedom i veliko srce, borba s objektivno jačim protivnicama nije mogla drugačije završiti nego porazima. Trećim mjestom u skupini ostvarile su ukupno peto mjesto na turniru.

Košarkaši su na natjecanje došli očekivajući jednu od medalja. No drugu utakmicu u skupini tijesno su izgubili i, uz poraz u prvoj utakmici, osvojili tek treće mjesto pa su kao i odbojkašice završili peti na državnom prvenstvu.

HŠŠS je mjesec dana prije prvenstva pokrenuo natječaj „Virtual dance show“ na kojem su prvo mjesto osvojili učenici iz Gimnazije Josipa Slavenskog Čakovec, čime su dobili čast nastupanja na samom otvorenju prvenstva. Njihova dirljiva plesna točka puna emocija pohvaljena je velikim pljeskom gledatelja.
Sve natjecatelje vjerno su pratili njihovi voditelji, koji su ih pratili istim žarom u očima i riječima ohrabrenja. Badmintonašice je vodila ravnateljica Tea Dragić-Runjak, odbojkašice Ivia Trupković, rukometašice Suzana Trupković, atletičarke Gordan Karamarković, nogometašice Robert Siladi, te košarkaše Stjepan Novak.

Čestitamo svim gimnazijalcima koji su sudjelovali na natjecanjima u Poreču!

objavio: Tea Franjić   datum: 12. 5. 2014.