Nizozemci u posjetu Gimnaziji

U razdoblju od 10. do 15. svibnja 2019. godine 26 učenika i tri profesora iz škole Damstede iz Amsterdama boravili su u Hrvatskoj u sklopu prijateljske razmjene kod učenika naše škole.

Nizozemci su u Čakovec stigli u petak, 10. svibnja u prijepodnevnim satima. Nakon ručka i razgledavanja škole učenici su krenuli u šetnju do centra Čakovca gdje su sudjelovali na radionici na kojoj su pleli cekere i izrađivali još mnogo drugih rukotvorina od papira i ljuski kukuruzovine. Nakon radionice i povratka u školu Nizozemci su večer proveli sa svojim domaćinima. U subotu, 11. svibnja učenici i njihovi gosti bili su u razgledu Varaždina, a nakon toga posjetili su Trakošćan, razgledali dvorac te uživali u pikniku i sportskim aktivnostima uz jezero. Nedjelja je cijela bila rezervirana za druženje sa svojim domaćinima. Ponedjeljak je bio predviđen za razgled međimurja, no zbog loših vremenskih prilika planovi su se malo izmijenili. Ujutro su učenici krenuli u Sveti Martin gdje su pogledali muzej u Žabniku uz mlin, no nisu se mogli provozati na skeli ni pogledati mlin na Muri. Nakon Svetog Martina razgledali su Crkvu svetog Jeronima u Štrigovi, a ostatak dana proveli u ugodnom druženju na suhom. Utorak su učenici iz Amsterdama proveli u Zagrebu gdje su posjetili Tehnički muzej i razgledali glavni grad Republike Hrvatsk,  a naši učenici taj su dan pohađali nastavu. Navečer je održana oproštajna zabava na kojoj se pjevalo, plesalo i družilo. U srijedu su se naši učenici svojim gostima iz Amsterdama zaželjeli sretan put i oprostili se s njima do ponovnog susreta.

Jan Kolman 1.d

objavio: Martina Mavrek   datum: 20. 5. 2019.